foto: Policie ČR

DOLNÍ MORAVA – Za účasti náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petra Petříka, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Jana Švejdara a starosty obce Dolní Morava pana Richarda Nováka jsme dnes slavnostně otevřeli nové prostory služebny v turisty oblíbené lokalitě Dolní Morava.

Slavnostním přestřižením pásky se završila více jak roční příprava prostor pro policisty sloužící nejen v úpatí Kralického Sněžníku. Velkou zásluhu na vybudování služebny má investor obec Dolní Morava. Aby služebna byla služebnou, vybavili jsme ji potřebným zařízením a technikou. Místní obyvatelé, ale i turisté budou mít k nám blíže a tím i pohodlněji vyřídí případný problém. Krajský ředitel uvedl „Tato lokalita si novou policejní služebnu zaslouží. Policisté tím získávají potřebné zázemí pro výkon služby a předpokládám, že to bude mít vliv na zlepšení dopravy v obci a také kriminalita nebude obyvatelé a návštěvníky trápit“. Hlavním úkolem policistů bude tedy posílení dohledu nad bezpečnosti silničního provozu, ale i bezpečím místních občanů a návštěvníků obce. Na tomto dohledu se kromě hlídek z Obvodního oddělení Králíky spolupodílejí hlídky Dálničního oddělení Vysoké Mýto, Odboru služby dopravní policie Pardubice a další útvary Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Návštěvníky láká především Stezka v oblacích a v zimních měsících lyžařský komplex, s několika tisíci turisty měsíčně jsou spojené kompilace v dopravě a parkování vozidel. Celou realizaci velmi podpořil hejtman Pardubického kraje „Trvalo dvanáct měsíců, než se věc dotáhla do konce, to se v podstatě dneska stává, každopádně to není vše, já to vnímám jako první počin a z naší strany je potřeba v této lokalitě pokračovat dál, zejména ve zlepšení dopravní situace“. Mnoho úspěchů nám popřál i náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku a starosta obce.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář