ilustrační foto

ORLICKOÚSTECKO – Na železničním koridoru mezi stanicemi Ústí nad Orlicí město a Dlouhá Třebová usnul včera v podvečer přímo v kolejišti třiatřicetiletý muž z Kralicka.

Po tomto zjištění byl okamžitě provoz na jedné koleji zastaven a na té druhé projížděly vlaky sníženou rychlostí. Policisté z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí muže dostali mimo kolejiště a poté byl provoz na trati obnoven. Na místo se dostavila posádka rychlé lékařské pomoci, která mu ošetřila drobné zranění. Dechová zkouška na alkohol u něho prokázala 3,60 promile alkoholu v dechu. Policisté v dostupných evidencích zjistili, že muž je v celostátním pátrání, proto putoval do policejní cely k provedení dalších služebních úkonů. O dalším postupu rozhodne v nejbližší době dozorující státní zástupkyně.

Za uplynulé období je to již několikátý případ nebezpečného pohybu osoby v kolejišti. V noci z pátka na sobotu 7. října 2017 srazil nákladní vlak muže před železniční zastávkou Ústí nad Orlicí, ten utrpěl smrtelné zranění. Před čtrnácti dny v neděli 24. září 2017 navečer přímo ve stanici Ústí nad Orlicí se muž zřejmě nebezpečně pohyboval v kolejišti a vlaková souprava mu způsobila velmi vážná zranění. Z tohoto důvodu apelujeme nejen na cestující, aby byli při pohybu v blízkosti kolejí obezřetnější. Rychlejší a méně hlučné vlaky, které nelze okamžitě zastavit mohou mít po střetu s osobou fatální následky.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář