ORLICKOÚSTECKO – V pátek v podvečer jsme pátrali po řidiči, který naboural do zaparkovaného vozidla a ujel. Naštěstí jsme měli svědka, který nehodu viděl a zapamatoval si typ vozidla i jeho barvu. Díky místní znalosti kolegů z České Třebové byl pravděpodobný řidič rychle vypátrán. Nejdříve zapíral, ale po prohlídce vozidla zaparkovaného v garáži bylo jasné, že majitel seatu měl pravděpodobně s kolizí co do činění, což také následně přiznal. Na místě přišel o řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.

K nehodě mělo dojít tak, že dvaašedesátiletý šofér seatu zřejmě nezvládl řízení, přejel do protisměru a poškodil zaparkovaný automobil značky Škoda Roomster. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na šestačtyřicet tisíc korun.

A čeho se měl řidič dopustit? Ujel od nehody a před jízdou pil, což potvrdila dechová zkouška. Na displeji přístroje se objevila  hodnota 2,35 promile.

Ten kdo poruší zákonu, musí počítat s trestem. V tomto případě může soud udělit trest odnětí svobody v délce šest měsíců až tři roky.

por. Mgr. Hana Kaizarová
tisková mluvčí

Komentář