poškozené zaparkované vozidlo

SVITAVSKO – Opatrnosti není nikdy nazbyt. Právě tato slova si zřejmě uvědomili dva muži v Litomyšli na Smetanově náměstí a to v souvislosti s dopravní nehodou.

Ke střetu osobního motorového vozidla s chodcem došlo 21. května jen pár minut před jedenáctou dopoledne. Řidič vyjížděl z parkoviště a odbočoval vpravo, když přední částí vozidla naštěstí jen  lehce zachytil o chodce, který z pravé strany vstoupil do vozovky. Škoda na vozidle nevznikla, ale chodec utrpěl zranění dolní končetiny, s nímž byl převezen do nedaleké nemocnice. Po ošetření byl propuštěn domů. U žádného z účastníků nebyl zjištěn alkohol. Okolnosti této události jsou i nadále předmětem vyšetřování dopravní policie.
 
Pátráme po řidiči, který poškodil zaparkovaný vůz
Za několik hodin poté museli dopravní policisté do Litomyšle opět. Tentokrát z důvodů poškozeného zaparkovaného vozidla. Neznámý řidič s neznámým vozidlem patrně v době od 12:50 do 17:05 dne 21. května  na ulici T. G. Masaryka v Litomyšli nezvládl svůj automobil a poškodil  část zaparkovaného VW. Majitelce tímto způsobil škody odhadnuté na tři desítky tisíc korun. Patrně ani on nemusel vyváznout po střetu se stojícím vozidlem bez škrábanců, ale to jej zřejmě netrápilo a z místa činu ujel. Nyní po něm pátrá policie. Pokud by se sám, dobrovolně přihlásil na policii, mohla  by to pro něj být rozhodně polehčující okolnost.
 
Hledáme svědky

Je možné, že existuje svědek nehody. Pokud tomu tak je a má co říci k řidiči, či vozidlu, které ujelo, nechť se prosím obrátí na policisty z dopravních nehod na lince 974 575 254.

nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

Komentář