foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – Jakékoliv spory by se měly řešit s chladnou hlavou, tím se však neřídil šestatřicetiletý muž na Letohradsku.

Muž, po předchozí rozepři v sousedství, měl v nočních hodinách jednoho z letošních víkendů vytáhnout zpod bundy palnou krátkou expanzní zbraň – samonabíjecí pistoli značky Bruni Mod 92 ráže 8 mm, kterou chtěl zjednat nápravu a údajně mířil na osobu. Poté měl výhružku zdůraznit přiložením hlavně k pravému spánku napadené osoby. Ta se tomuto jednání aktivně bránila. Útočník měl agresi umocnit natažení závěru zbraně o opětovným vyhrožováním fyzickou likvidací. Oběť útoku z obavy o svůj život utekla z místa pryč.

Prověřováním případu a provedenými domovními prohlídkami v místě jeho trvalého bydliště a v rekreačním objektu jsme zjistili, že muž bez povolení přechovával reaktivovanou znehodnocenou palnou krátkou vojenskou samočinnou zbraň – samopal vzor 61 Škorpion, ráže 7,65 Browning a několik desítek ostrých nábojů.

Vzhledem ke zjištěnému agresivnímu jednání a držení zbraně i přes to, že muž není držitelem žádného zbrojního oprávnění, jsme ho obvinili z přečinů nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování. Pokud obviněného soud uzná vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

Tentokrát mu u soudu může uškodit jeho předchozí protiprávní jednání. V minulosti byl za stejnou trestnou činnost Okresním soudem v Ústí nad Orlicí uznán vinným.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí