foto: PČR

ORLICKOÚSTECKO – Intenzivní dopravní kontroly jistě zaznamenali řidiči již před začátkem prázdnin, další na sebe nenechaly dlouho čekat ani v první polovině července. Dopravně bezpečnostní akce se dotkly také řidičů na Orlickoústecku.

Z celkem 1 323 kontrolovaných šoférů se 200 dopustilo přestupků, za které kolegové z dopravní a pořádkové policie udělili pokuty za téměř 67 tisíc korun. Částka za porušení dopravních předpisů není konečná, 17 osob bude řešit správní orgán a on rozhodne, jestli došlo k přestupkovému jednání a případně stanoví výši finančního postihu.

Podobně jako na Svitavsku bylo nejčastějším prohřeškem překročení povolené rychlosti (41krát), porušení povinnosti připoutat se bezpečnostním pásem (26krát) a u 24 vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav. Dva řidiči dokonce usedli za volant pod vlivem alkoholu, což potvrdila dechová zkouška.

Co dodat? Jsou mezi námi slušní řidiči, kteří jsou si vědomi, že na silnici nejsou sami a bez dodržování předpisů to prostě nepůjde a na druhé straně jsou hazardéři, jenž ohrožují sebe, ale bohužel i ty ostatní. Statistika dopravních nehod je toho důkazem. S četnějšími dopravními kontrolami musíme my řidiči počítat v průběhu celého léta a nejen na Orlickoústecku.

por. Mgr. Hana Kaizarová
tisková mluvčí