foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Lehká sněhová nadílka způsobila problémy některým řidičům na silnicích v Pardubickém kraji. V úterý 16. ledna hned časně ráno zasahovali hasiči z Ústí nad Orlicí v Mistrovicích u kolize dodávky, která se převrátila. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a hasiči po zadokumentování nehody policisty otočili dodávku zpět na kola.

Jedna osoba byla zraněna při nehodě osobního vozu, který se v Litomyšli převrátil na střechu. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a následně otočili vozidlo zpět na kola.

V Pravech na Pardubicku hasiči v 8.32 hodin zajišťovali vozidlo, které sjelo do příkopu. Při kolizi byla zraněna jedna osoba.

K nehodě dvou osobních vozidel do Hrochova Týnce vyjížděly v 9.22 hodin jednotky hasičů profesionálních z Chrudimi a dobrovolných z Hrochova Týnce. Při nehodě byly zraněny tři osoby, které si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru i zamezili úniku provozních náplní. Po vyšetření nehody byly havarované automobily umístěny na vozidlo odtahové služby.

V obci Bystřec hasiči ze Žamberku pomáhali vyprostit vozidlo, které tady po 10 hodině ranní skončilo mimo vozovku a opřené o stromy.

Na Žichlínském Předměstí v Lanškrouně zasahovali hasiči v 11.34 hodin. Osobní automobil tady skončil na střeše. Při příjezdu hasičů na místo byly již osoby mimo vozidlo a neutrpěly žádná vážná zranění.

V 12.39 hodin zasahovali hasiči z Vysokého Mýta u vozidla, které skončilo na střeše a v příkopu v Chocni. Jedna osoba byla předána do péče zdravotníků.

V 12.55 hodin hasiči pomáhali vozidlu, které v Bělé nad Svitavou skončilo v příkopu a na boku. Hasiči ho vytáhli pomocí jeřábu.

O půl hodiny později hasiči asistovali u nehody dvou vozidel v Lanškrouně. Jednalo se o střet dodávky s osobním vozem. Jedna osoba byla z auta vytažena ještě před příjezdem hasičů a předána do péče zdravotníků.

V 13.28 hodin hasiči vytahovali auto spadlé do příkopu v Koclířově. Uvnitř vozu cestovala těhotná žena s dítětem do jednoho roku věku. Nehoda se obešla bez zranění.

V Sezemicích hasiči v 13.37 hodin odstraňovali následky střetu dodávky s osobním vozem. Jedna osoba utrpěla zranění. Hasiči zasypali unikající provozní náplně sorpční látkou.

Před 14 hodinou pardubičtí hasiči likvidovali následky kolize osobního vozidla v Hrobicích. Událost se obešla bez zranění. V 14.21 hodin bylo nutné v Býšti pomoci řidiči, který s osobním vozem skončil v příkopu.

V Petrovicích v 14.24 hodin vytahovali hasiči zapadlý autobus. V době samotného vyprošťování byla silnice uzavřena.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář