foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči v sobotu 12. května odstraňovali následky bouřky, která se přehnala přes Pardubický kraj. Například v Poličce hasiči večer pročišťovali ucpané kanálové vpusti a pomocí lopat odklízeli nánosy bahna ze silnic. Ve sklepích objektů museli hasiči nasadit čerpadla a odčerpat vodu, která se tam dostala po silném dešti. Pytle s pískem pak hasiči umístili k domům tak, aby se už voda nemohla dostat dovnitř. V Chrudimi hasiči odstraňovali vyvrácený strom.

Blesk uhodil do dvou domů – v Chrasti a Sezemicích. Naštěstí blesk nezpůsobil požár, a tak hasiči pouze objekty zkontrolovali a na místo nechali zavolat odborníky z oboru elektro.

V Němčicích pročišťovali hasiči kanalizaci, aby se netvořily laguny.

V neděli 13. května v 12.50 hodin zasahovali hasiči z Holic u dopravní nehody nákladního automobilu v Horních Ředicích. Došlo zde k převrácení vozu na bok. Na místě byla jedna zraněná osoba. Z nákladního automobilu ukapávala nafta, kterou hasiči postupně přečerpávali a zabránili vsáknutí do zeminy. Nákladní automobil byl vyproštěn specializovanou firmou. Odstraňování následků trvalo až do 17.56 hodin.

Dne 13. května v 13.27 hodin jednotka hasičů ze Žamberku zasahovala u nehody dvou osobních vozidel na silnici přímo ve Verměřovicích. Při příjezdu jednotky již na místě zasahovala posádka zdravotnické záchranné služby i hlídka Policie ČR. Při nehodě bylo zraněno pět osob, z toho jedna osoba byla těhotná žena. Všechny osoby byly převezeny do nemocnice.

Jednalo se o čelní střet dvou osobních automobilů Škoda Fabia, které po nárazu zůstaly v pravém jízdním pruhu směrem na Letohrad. Po nehodě došlo k úniku provozních kapalin u obou vozidel, které jednotka zasypala sypkým sorbentem. Dále jednotka vzhledem k poškození přední částí vozidel a jejich elektroinstalace, provedla protipožární opatření odpojením akumulátorů obou vozidel. Místo dopravní nehody bylo označeno dopravními kužely a na místě byla řízena doprava jedním jízdním pruhem kyvadlově. Po zadokumentování nehody policisty, byly oba automobily naloženy na vozidlo odtahové služby. Poté se jednotka hasičů vrátila zpět n stanici.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář