PARUBICKÝ KRAJ – V pondělí 15. září v 13.08 hodin zasahovali hasiči z Litomyšle na silnici ve směru Litomyšl-Osík. Střetla se zde Škoda Octavia s traktorem. Hrozivě vypadající nehoda se obešla naštěstí bez zranění. Traktor New Holland s převrácenou prázdnou vlečkou zabíral polovinu vozovky. Osobní automobil skončil mimo silnici, na chodníku. Z vozidla vytékal motorový olej. Hasiči proto provedli zasypání oleje sorpční látkou tak, aby nedošlo k ekologické havárii. Dále bylo nutné provést protipožární opatření. Hasiči po zadokumentování nehody policisty pomohli vyměnit proražené přední kolo na traktoru a poté pomocí navijáku byla postavena vlečka zpět na kola. Hasiči po uvolnění komunikace od vraků vozidel provedli odstranění všech úlomků a zbytků z havarovaných vozidel. Následně byla silnice opět zprůjezdněna.

Dne 15. září v 15.02 hodin zasahovali hasiči ze stanice Králíky na silnici č. 312 v Mladkově, kde došlo k nehodě motorkáře, který narazil do mostku. Motorkář byl při příjezdu hasičů v příkopu. Hasiči mu nasadili krční límec a páteřovou dlahu. Následně byl zraněný vytažen z příkopu. Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byl transportován do sanitního vozu a po ošetření přeložen do vrtulníku Letecké záchranné služby. Nakonec hasiči vytáhli z příkopu také motocykl JAWA 125 z příkopu a vrátili se zpět na stanici.

V 17.24 hodin zasahovali profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí a dobrovolní hasiči z Dolní Dobrouče u dopravní nehody osobního vozu, které narazilo v Dolní Dobrouči do stromu. Vozidlo hasiči zajistili proti požáru a ihned bylo započato s vyprošťováním zraněné osoby a s jeho ošetřením. Nasazen byl krční límec a pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení (nůžek a rozpínáku) byla zaklíněná osoba vyproštěna. Umístěna byla na rozkládací nosítka Scůpram a uložena do vakuových nosítek. Po příletu vrtulníku Letecké záchranné služby byla zraněná osoba transportována do nemocnice. Hasiči poté odstranili následky nehody a ve 20.31 hodin se vrátili zpět na své základny.

por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář