ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Další hasičská soutěž ovládla Ústí nad Orlicí. Konal se tu 28. ročník Orlické věži, která po jeden den ovládla Hasičský záchranný sbor v Hylvátech. Na start se sjelo 81 profesionálních hasičů z celé republiky.

Jejich úkolem bylo co v nejrychlejším čase zdolat čtvrté patro cvičné věže. “Běží se čtyři pokusy tzn. že každý hasič má čtyři pokusy na to, aby zdolal tuto věž a vybírá se nejlepší časy,” řekla pro OIK TV  tisková mluvčí, HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Mezi závodníky byli také zástupci z našeho regionu. Tři ze stanice SŽDC Česká Třebová a šest z místní stanice v Ústí nad Orlicí, takže by se dalo říci, že při těchto závodech mají určitou výhodu. “Standardně bývává, že domácí závodníci mají trošku výhodu v tom, že mají domácí zápich. Zápich je vždycky jinde. Je to vlastně ten prostor pod věží. Ale my jsme ho zde v Ústí nad Orlicí vytvářeli až v neděli, takže tu výhodu jsme celou ztratili,” řekl pro OIK TV Jakub Paulíček z HZS Pardubického kraje, ÚO Ústí nad Orlicí.

Jelikož se jednalo o skoro třicátý ročník, řada závodníků zde byla již po několikáté. „Mně se tady závodí dobře, protože dokonce na těchto závodech jsem v mojí nejlepší sezóně dal svůj nejlepší čas za celou sportovní kariéru,” řekl pro OIK TV Jan Hopp z HZS hlavního města Praha.

Rekord této věže z roku 2013 dlouhá odolával. “Při loňské soutěži byl rekord překonán. S časem 13,67 sekundy vystoupal na věž Kamil Bezruč z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje,” dodala Horáková. Tento rok rekord z roku 2017 odolal.

Nejlepšího času 14,20 sekund dosáhl Vladislav Filip z kolínské stanice. Druhý skončil Pavel Hnízdil závodící za kraj Vysočina a na třetím místě skončil Jakub Čermák z Prahy. Nejlepším místním závodníkem byl Jakub Paulíček, který zdolal věž nejlepším časem 14,94 sekund.

Komentář