LITOMYŠL – Od 2. do 5. prosince 2017 ovládne Zámecké sklepení v Litomyšli opět moc pekelná. I tento rok se děti činily, vytrvale zlobily a kniha hříchů se úspěšně plnila. Nejednou si Lucifer radostí odplivnul a dupnul kopytem! Čerti dobře vědí, že Míša pořád kouká do tabletu, Pepík nedělá včas úkoly, Jana nechce v jídelně jíst zeleninu a že Jenda doma neuklízí a nepomáhá mamince… To bude dušiček!

Ale děti, nebojte se, pohádky mají obvykle dobrý konec. Čerti v čele s Luciferem, andílci a sv. Mikuláš budou návštěvníky bavit během padesátky představení. V rámci patnáctiminutové prohlídky pekelných slují čekají na zatracené duše různé nástrahy. „Pokud ale budou upřímně litovat svých hříchů, dojdou ke spáse a prožijí radost, když dostanou druhou šanci, aby na povrchu zemském své chyby napravily,“ říká Ivana Voříšková ze Smetanovy Litomyšle, o.p.s., která akci spoluorganizuje. Program je vhodný pro statečné děti od 6 let či pro trapiče jakéhokoli věku. Vstupenky do pekla je možné zakoupit od 1. listopadu on-line na www.smetanuvdum.cz nebo v litomyšlském informačním centru. Na každý vypsaný termín bude v předprodeji, který skončí den před pekelným představením, k dispozici 24 lístků. Ovšem i ti, kteří si nestihnou vstupenku zakoupit nebo se spontánně rozhodnout do pekla přijít, mají možnost. V pokladně Zámeckého sklepení bude na každý vypsaný čas k dispozici 6 lístků. O volných místech budou organizátoři informovat také prostřednictvím FB.

Více informací o pohádkovém pekle naleznou zájemci na www.pekelnekralovstvi.cz. Akci Zámecké sklepení v moci pekelné společně pořádají Smetanův dům, Smetanova Litomyšl, o.p.s., Dům dětí a mládeže Litomyšl a Státní zámek Litomyšl.

Bc. Prokop Souček, Smetanův dům

Komentář