foto: Pardubický kraj

PARDUBICKÝ KRAJ – Na třiceti místech v Pardubickém kraji umístil Klub českých turistů na své rozcestníky bílé cedulky s QR kódem a nápisem 30x Pardubickým krajem. Ve spolupráci s Pardubickým krajem vznikla nová soutěžní hra pro účastníky, kteří jsou na cestách po kraji on-line na takzvaných chytrých telefonech. První ze třiceti cílů najdou zájemci u Zámku v Pardubicích.

 „Smyslem hry je podpora pěší turistiky po celém území našeho kraje, proto jsou cíle většinou dosažitelné pouze pěšky, eventuálně na kole, pokud jsou na cyklostezce nebo cyklotrase,“ informoval radní pro cestovní ruch a sport René Živný.

foto: Pardubický kraj

Hra určená zejména pro mládež od 15 let má podporovat znalost místních reálií a nedávné historie v Pardubickém kraji. „Letošní ročník hry navazuje ještě na 30. výročí sametové revoluce a deskovou hru, kterou jsme k tomu vydali. Ovšem otázky se budou každý rok měnit, stejně jako pořadí stanovišť, takže možné soutěžit každý rok znovu,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Zájemci o vstup do hry se musí přihlásit online na stránce: https://30xparkem.cz . Poté se jim otevře přístup do herního profilu, kde bude uvedena startovací pozice, na níž je umístěna tabulka s QR kódem. Po jejím oskenování se v telefonu zobrazí soutěžní otázka a také informace o zajímavém turistickém cíli v okolí. Po správné odpovědi se zobrazí další soutěžní stanoviště aktivním odkazem na turistickou mapu. Za špatné odpovědi se přičítají trestné body a hra má uřčenou posloupnost, kterou je potřeba dodržet.

„Letošní ročník hry 30x Pardubickým krajem potrvá do 25. září. Po ukončení hry se uskuteční slosování, kde je hlavní cenou poukaz na zakoupení jízdního kola v ceně do 20 tisíc korun a další už drobné ceny.  Do slosování se dostanou soutěžící s nejmenším počtem trestných bodů,“ dodal René Živný. Další podrobnosti najdete v Pravidlech soutěže na příslušné webové stránce. Příští ročník už bude celosezónní.