zdroj: Dětský domov Dolní Čermná

DOLNÍ ČERMNÁ – Děti z Dětského domova v Dolní Čermné se zapojily do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je pomoci připravit je na vstup do reálného života a zábavnou formou nahlédnout do světa podnikání. V průběhu celého podzimu malí obchodníci připravovali vánoční dekorace a drobné dárky, jejichž zakoupením je nyní můžou zákazníci podpořit. Svůj obchůdek otevřou v sobotu 26. listopadu v lanškrounské prodejně Albert v ulici T.G. Masaryka.  Výdělek děti plánují využít na návštěvu kulturního programu(kina), jako malé kapesné při výletech a také na nákup vánočních dárečků pro své blízké.

Děti z Dětského domova v Dolní Čermné se na Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení, později i do samostatném vyrábění. A nyní si vyzkouší i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si, jaké to je podnikat a umět se ocenit.

„Na Obchůdky se připravujeme již od září a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej andělé, ale určitě potěší i vánoční mýdla či drobné předměty pro výzdobu bytu,“ říká Stanislava Švarcová, ředitelka dětského domova v Dolní Čermné.

Malí obchodníci zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý během prvního adventního víkendu v sobotu 26. 11. 2022, a to v prodejně Albert v Lanškrouně, ul. T.G. Masaryka.

Udělat radost rovnou dvakrát

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojily děti z celkem 55 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. Projekt probíhá v obchodech

zdroj: Dětský domov Dolní Čermná

Albert od 25. listopadu do 19. prosince. Nadační fond Albert podporuje organizace finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň se snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Od odborníků dostaly cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu i komunikace se zákazníky.

„Obchůdky s Albertem organizujeme pravidelně od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř tři miliony korun, ale především mnoho zkušeností do budoucího života. A to nám dává velký smysl,“ popisuje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Celý výtěžek z prodeje výrobků připadne organizacím a dětem, které se na Obchůdcích podílely. Za utržené peníze budou moci organizace splnit nejrůznější dětská přání, například nakoupit potřebné vybavení pro volnočasové aktivity nebo zorganizovat dětem vysněný výlet. Zákazníci obchodů Albert tak mohou v předvánoční čas udělat dobrý skutek a odnést si krásné dárky pro sebe nebo své blízké.

Seznam všech Obchůdků je dostupný na webu Nadačního fondu Albert. Výrobky je možné zakoupit také na jednoduchém e-shopu, který vznikl poprvé v době covidové pandemie, a podpořit tak organizace ze vzdálenějších regionů.