ČESKÁ TŘEBOVÁ – Program 15. kola 1. národní hokejbalové ligy východní divize proti sobě svedl týmy TJ Lokomotiva Česká Třebová a SHC Opava. Domácí hájili 4. místo zaručující postup do play-off. Soupeřem jim byl vedoucí celek tabulky. Hráči Lokomotivy vstupovali do třetí třetiny s jednogólovým mankem.

Hosté z Opavy se snažili o navýšení vedení, domácí se hnali za vyrovnáním. Oběma celkům ale komplikoval hru vytrvalý déšť. Na konci 37. minuty při hře čtyř proti čtyřem hostující Dušan Vladař vypálil, brankář Zdeněk Šmíd míček vyrazil a důraz dorážejícího Jana Přikryla vedl ke změně skóre – 0:2 pro Opavu. Domácí odpověděli tlakem, který však neměl gólový efekt. Ani Slezané ovšem pouze nebránili. Střeleckou aktivitou hýřil zejména Jindřich Římský. V barvách Lokomotivy se zkoušeli prosadit Štěpán Švec či Jan Jirmásek.

Závěrečná část hry se blížila ke konci, a tak domácí vsadili všechno na útok. Ani odvolání brankáře, ani několik nebezpečných závarů před brankou soupeře už ale na výsledku nic nezměnilo. Lokomotiva měla převahu, avšak nedokázala ji vyjádřit gólově. Opava si přijela pro vítězství 2:0 a pojistila si první místo v tabulce. Česká Třebová i přes porážku udržela 4. místo.