ČESKÁ TŘEBOVÁ – Hokejisté České Třebové vyhráli šestý zápas v řadě, ale tentokrát to žádná velká hitparáda nebyla. Odpor houževnatého soupeře zlomili Kohouti až v závěrečné pětiminutovce, během níž vstřelili tři branky.

Kohouti začali náporem, z něhož nic nevytěžili. Během prvních pěti minut se do slibných střeleckých šancí dostali Vaňo, Holík, Král, Daněk a dvakrát Křečan, jenže ani jeden z nich lanškrounského brankáře Šolce nepřekonal.

V čase 7:03 byl naopak vyloučen obránce Daněk (zdržování hry), při přesilové hře se před domácí branku proháčkoval Kužílek, jehož šanci kryl gólman Nimmerrichter. Tlak domácího celku pokračoval, ale zůstalo jen u šancí. Své o tom věděli Křečan a především Vaňo, který se v 17. minutě ocitl sám před brankářem Šolcem, ale znovu střelecky selhal.

Česká Třebová se ujala vedení na začátku druhé třetiny. Na pravém křídle se uvolnil Hemský, naservíroval přesnou přihrávku Fúzikovi, jehož pohotová dělovka se zastavila až v lanškrounské brance – 1:0. Kohouti chvílemi zapomínali bránit, ve 26. minutě chyboval Žouželka, zkušený Pejcha přihrál do šance Markovi, domácí tým spasil skvělým zákrokem Nimmerrichter.

Přesně v polovině střetnutí rozehrál nádhernou akci druhý útok Kohoutů. Mělo to jedinou chybu, zcela volný Král místo střely do odkryté branky hledal zbytečnou přihrávkou Prachaře a gól nepadl. Vzápětí dvakrát zazvonila tyčka. Nejprve měl smůlu Prachař, o chvíli později smutnil na druhé straně Pražák.

Kohoutům pomohlo vyloučení obránce Kužílka (držení). K využití první přesilové hry potřebovali domácí hokejisté pouhých dvacet vteřin, když puk v čase 34:41 zblízka úspěšně dorážel Jemelka – 2:0.

V rušném závěru druhé třetiny mohly padnout další góly. Po dalším zaváhání domácí obrany se do vyložené šance dostal Peška, kterému vzal vítr z plachet pozorný Nimmerrichter. Vzápětí ujel po pravém křídle Vaňo, nic nevymýšlel a prudkou střelou překonal hostujícího brankáře – 3:0. Těsně před sirénou se znovu vyznamenal gólman Šolc, nejprve kryl dvě rychlé střely Korhoně, po kterém se zblízka netrefil do černého Král.

Další souboj útočníka Korhoně s brankářem Šolcem se odehrál ve 42. minutě, opět z něj vítězně vyšel strážce lanškrounské branky. Hosté se vzápětí dostali do rychlého brejku, chybu obránců napravoval vracející se Hemský, ovšem za cenu nedovoleného zákroku (hákování). Rozhodčí Veselý nařídil trestné střílení, které v čase 42:13 proměnil Marek – 3:1.

Závěrečná pětiminutovka patřila Kohoutům, kteří vstřelili tři branky a dovedli zápas do vítězného konce. Po individuální akci Korhoně se nejprve v čase 54:22 prosadil Hemský – 4:1. Zkušený útočník Korhoň si připsal další asistenci, tentokrát v čase 56:56, kdy se krásně pod horní tyčku trefil Prachař – 5:1. Fanoušky pak potěšil ještě Hemský, který nádherně vypracoval gólovou pozici pro Velinského, ten se trefil v čase 58:32 – 6:1.

Česká Třebová – Lanškroun 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky: 23. Fúzik (Hemský, Velinský), 35. Jemelka (Král, Holík), 37. Vaňo (Pažourek, Filip), 55.  Hemský (Korhoň, Veverka), 57. T. Prachař (Korhoň, Hoík), 59. Velinský (Hemský, Pažourek) – 43. Marek z trestného střílení.

Rozhodčí:  Veselý – Hrabal, Kalus. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 437.Nejlepší hráči: Hemský, Korhoň, Vaňo.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Pažourek, Žouželka, Holík, Jemelka, Velinský, Daněk, Hrubý – Vaňo, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka – Pirkl.

Lanškroun: Šolc – Štěpánek, Pražák, Kužílek, Boruch – Pejcha, Janík, Marek – Čada, Peška, Nastoupil – Malý, Holub, Řehák – Paclík.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Byl to asi náš nejslabší výkon sezony, spokojeni můžeme být pouze s vítězstvím a ziskem tří bodů. Nemohu se ubránit dojmu, že hráči zápas s relativně slabším soupeře podcenili. Věřím, že si to rychle uvědomí a přepnou na jinou frekvenci.“

Příští zápas – středa 11. prosince: Česká Třebová – Chrudim (18.30).