ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH – Dny do startu 58.ročníku Skiinterkriteria se krátí. Mezinárodní závody žáků a žákyň ve sjezdovém lyžování vypuknou 23. ledna v Říčkách v Orlických horách a organizátoři nenechávají nic na poslední chvíli. „Všechno důležité je již zařízeno, ubytování, lékařské zajištění, vydané propozice závodu. Zajišťujeme ještě jednání s posledními sponzory, bez nich to prostě uspořádat nelze. Také upínáme svoje zraky k předpovědi počasí, protože jeho vývoj v této zimní sezóně není úplně příznivý,” říká ředitel závodu Jaroslav Křístek.

Mladí lyžaři z celého světa poměří své schopnosti mezi brankami v termínu od 23.1.do 25.1.2020 tradičně ve Ski centru v Říčkách v Orlických horách. “Pokud jde o přihlášené země, tak na to je v tuto chvíli ještě dost času, přihlášky mohou výpravy posílat až do 19.1.2020. V tuto chvíli máme přihlášky od Velké Británie, Nizozemska, Austrálie, Nového Zélandu, Kazachstánu, Ruska, Makedonie, Ukrajiny a Taiwanu, což je přibližně stejný počet jako v minulém roce touto dobou. Dále se počítá také s účastí Česka, Slovenska a Polska, “ informuje předseda organizačního výboru Luboš Bäuchel. Tým organizátorů poslední týdny před závodem dotahuje všechno potřebné, aby pak na svahu vše proběhlo na jedničku. „Je to velké úsilí vše zařídit, zajistit, připravit a také udělat a dodržet. Vlastní dva dny závodu už jsou jen konečným vyvrcholením dlouhodobých příprav,” dodává Jaroslav Křístek.

Žákovské závody ve slalomu a obřím slalomu mají v Říčkách dlouhou tradici a jejich pořádání se dědí přes generace. To vytváří závazek k udržení úrovně kvality, kterou předchozí generace pracně nastavovaly a neustále zvyšovaly. Co ale není v silách pořadatelů, je počasí. Historie závodů pamatuje celkem čtyři ročníky, které musely být kvůli nedostatku sněhu zrušeny. Bylo to v letech 1990, 1993, 2007 a 2014. Takovou verzi si ale organizátoři nechtějí připouštět a věří ve vydařený závod po všech stránkách. Dosavadní vývoj zimní sezóny je však zatím nechává v napětí, protože černá sjezdovka, kde se závody konají, prozatím nebyla uvedena do provozu.

Program závodu:
Čtvrtek 23.1.
do 14:00 – trénink na černé sjezdovce
do 15:00 – prezence (Skirest)
18:00 – porada vedoucích a losování (Skirest)
19:00 – slavnostní zahájení (Skirest)

Pátek 24.1.
08:45 – obří slalom, 1. kolo, U14 a U16
11:45 – obří slalom, 2. kolo, U14 a U16
Ihned po skončení závodů proběhne vyhlášení výsledků prvního dne

Sobota 25.1.
09:00 – slalom, 1. kolo, U16 a U14
12:30 – slalom, 2. kolo, U16 a U14
Ihned po skončení závodů proběhne vyhlášení výsledků prvního dne

Neděle 26.1.
08:00 – odjezd účastníků

Komentář