LANŠKROUN – Pod rozhlednou Kypuš u lanškrounských rybníků se konal běžecký závod žáků. Zapojily se do něj základní školy z města i okolních obcí.

Přes sto čtyřicet dětí se zúčastnilo přespolního běhu v Kypuši, kde na ně čekal členitý terén. Jednotlivým kategoriím, kterých bylo sedmnáct, byla přizpůsobena délka závodu. Běželo se v šesti délkových tratích. Ti nejmenší zdolávali trať dlouhou 200 metrů a ti nejstarší, tedy žáci devátých tříd a prvního ročníku středních škol pak 1200 metrů. V dalších pěti kategoriích soutěžili handicapovaní žáci.

V tomto přespolním běhu nebyl důležitý čas, záleželo pouze na průběžném pořadí, v rámci své kategorie, při proběhnutí cílem. Jedním ze šťastlivců, kteří si odnesli zlatou medaili byl Lukáš Majer.

Nejvíc se dařilo běžcům ze Základní školy Horní Čermná. Ti doběhli jako první hned ve čtyřech kategoriích. Zlaté medaile si ale odnesli také závodníci ze základních škol Dobrovského, Aloise Jiráska, Smetanova, z Rudoltic a Žichlínku.

Další školní závod se v Kypuši poběží 11. října.