ČESKÁ TŘEBOVÁ – Podruhé v letošní sezóně se běžci popasovali se sjezdovkou. V rámci série „Pekelný kilometr“ museli vyběhnout na vrchol kopce a zdolat až kilometrovou vzdálenost. Celkově se na start postavilo 137 závodníků, což je o sedm více než v prvním výběhu letošního sedmého ročníku. S nástrahami trati opět poměřili síly i největší favorité na celkové vítězství.

Mezi muži podruhé ze dvou závodů zvítězil Pavel Hrdina z AK Perná. Do cíle doběhl za 5 minut a 3 vteřiny. Druhé a třetí místo si vyběhali reprezentanti orlickoústecké atletické školy. Konkrétně Petr Macháček z týmu Sport Bárt a Michal Kačerovský z Vencl týmu. Nejrychlejší ženou byla dorostenka Michaela Stránská z českotřebovského Iscarexu s časem 6 minut 22 sekund. Druhá skončila Jana Matyášová hájící barvy Dolní Dobrouče a třetí příčku obsadila Marcela Mikulecká běhající pod hlavičkou Iscarexu Česká Třebová.