ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Je možné inkasovat ve chvíli, kdy hrajete v pěti proti třem? Je. V neděli se o tom, bohužel, přesvědčili fanoušci Kohoutů, kteří nezvládli domácí duel s bojovnou a důraznou Chotěboří. Favorit doplatil na školácké individuální chyby a stejně jako ve většině předešlých utkání, na neproduktivní koncovku.

Během první minuty se do slibných šancí dostali Korhoň s Fúzikem, v obou případech měl navrch brankář Kulich. Hosté se dostali ke slovu v 5. minutě, po nepřesné rozehrávce Pažourka se v gólové pozici ocitl Dvořák, jehož střelu vyrazil pravý betonem gólman Nimmerrrichter. V polovině první třetiny hráli Kohouti první přesilovou hru, jenže propadli v útočném pásmu a další gólovou příležitost Kraučuka likvidoval pozorný Nimmerrichter.

Domácí měli velké problémy se zakládáním útočných akcí, především po důsledném napadání hostujících hráčů. Když se do šance dostali, nedokázali ji proměnit. Ve 14. minutě z pěti metrů přestřelil Prachař, po něm nedokázal skórovat ani Veverka. V čase 17:43 byl vyloučen Jan Hospodka (nedovolené bránění, v čase 18:04 byl na trestnou lavici vykázán také Kříž (vysoká hůl).

Dlouhá výhoda hry pět na tři (1:39 min.) se záhy proměnila v černou můru. Po prohraném vhazování v útočném pásmu se puku zmocnil Dvořák, za přihlížení první pětky Kohoutů projel celým kluzištěm a v čase 18:19, ve dvojnásobném oslabení, skóroval – 0:1!!! Domácí pokračovali v přesilovce, ovšem branku soupeře ohrožovali střelami od modré…

Druhá třetina odstartovala druhým šokujícím momentem. Brankář Nimmerrichter rozehrál puk přímo na hůl Jelínka, který v čase 22:52 pohodlně vstřelil druhý gól – 0:2. Domácí se začali pozvolna probouzet, v koncovce však byli neproduktivní. Chotěbořský brankář Kulich pochytal střely Hemského a Korhoně, po samostatném úniku na něj nevyzrál Vaňo.

Kontaktní branky se diváci dočkali až v čase 29:53, kdy se po Hemského přihrávce trefil Korhoň – 1:2.  Kohouti se nadechli k ofenzívě, přišla však další chyba. Vyrobil ji obránce Daněk, jehož hrubku v čase 33:47 trestal Jelínek – 1:3. V závěru druhé třetiny (38:49) byl konečně potrestán gólman Kulich, který do té doby minimálně třikrát beztrestně úmyslně posunul svoji branku. Přesilovka Kohoutů za nic nestála. Při rozehrávce ztratil puk Hemský, nájezd Dvořáka chytil Nimmerrichter. Po dalším laxním rozehrání přišel faul a vyloučení O. Poula (39:47).

Na začátku závěrečné třetiny se hrálo 50 vteřin ve čtyřech, další minutu se Kohouti úspěšně bránili v oslabení. Co bylo dál? Střelecký zmar. Další sólový nájezd neproměnil Vaňo, po střele Prachaře zachránila hosty levá tyčka, vyloženou šanci nevyužil ani Hemský. Na lepší časy se zablýsklo až v čase 52:34, kdy se po hezké Korhoňově přihrávce prosadil Prachař – 2:3. Závěrečný tlak Kohoutů přibrzdilo přísné vyloučení O. Poula (55:37), alespoň ke vstřelení vyrovnávací branky se domácí nedostali.

Česká Třebová – Chotěboř 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky: 30. Korhoň (Hemský, Jemelka), 54. T. Prachař (Korhoň, Hemský) –  19. Dvořák, 23. Jelínek, 34. Jelínek (Dvořák).

Rozhodčí:  Čížek – Pešková, Pecina. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Oslabení:0:1. Diváků: 446. Nejlepší hráči: Korhoň – Dvořák.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Jemelka, O. Poul, Velinský, Pažourek, Žouželka, Daněk – Korhoň, T. Prachař, Hemský – Král, Fúzik, Veverka, – Vaňo, Filip, Křečan – M. Poul.

Chotěboř: Kulich – Suchý, Kříž, Lacina, Jaroš, Mendl, Jakub Ludvík – Dvořák, Svoboda, Jelínek – Kraučuk, M. Vlček, Mašek – Činčila, Jan Hospodka, Jakub Hospodka.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Hráči by se měli fanouškům omluvit. Nejprve si nechají dát gól ve chvíli, kdy soupeř hraje ve třech proti pěti. Na další dvě branky soupeři v podstatě sami přihrají. Mužstvo hraje hluboko pod své možnosti. Z posledních sedmi utkání získalo šest bodů, takhle to pochopitelně dál nepůjde.“

Příští zápas – středa 13. listopadu: Moravská Třebová – Česká Třebová (19.00).