ČESKÁ TŘEBOVÁ – Zimní stadion Na Skalce v České Třebové obsadili mladí hokejbalisté, aby porovnali své síly při jednodenním turnaji. V rámci Českotřebovského poháru se utkalo pět týmů. “Jsou tady týmy U14, dva týmy (červení a modří). Jsou to vlastně výběry z celé republiky, kdy tihle 14 letí nebo do 14 let, chlapci a děvčata, se dávají do kupy, sehrávají se,” přiblížil organizátor turnaje a rozhodčí Pavel Schejbal. Dalšími účastníky byly týmy z Brna, Malenovic a ze Svitav.

V jednom ze zápasů se Svitavští Sršni utkali s “červeným” týmem campu U14. “Dnešní výkon hodnotím zatím pozitivně, protože máme za sebou 3 zápasy, 2 jsme vyhráli, teď to byla první prohra. Možná nám nesvědčila delší prodleva mezi zápasy,” okomentoval Zdeněk Beneš, předseda TJ Sršni Svitavy. “Tenhle zápas byl určitě zatím nejlepší, v průběhu toho turnaje. Kluci dodržovali všechny pokyny a hráli opravdu výborně, musel jsem je pochválit, protože jsem dlouho neviděl takový výkon od nich,” řekl asistent trenéra výběru U14 Jakub Kotek.

Na turnaji si první místo vybojoval tým TJ Sršni Svitavy. Druhou příčku obsadil výběr U14 “červení”. Bronzovou příčku opanovali hokejbalisté Bulldogs Brno. Čtvrtý skončil “modrý” tým U14 a poslední byl klub z Malenovic.

Některé hráče z výběru U14 čeká v červnu Světový pohár, který se koná právě na českotřebovském Zimním stadionu. “Většina těch hráčů, co tady je, tak má velkou šanci se tam dostat a tohle už byla vlastně finální příprava na ten Světový pohár a z těchto hráčů vybereme ten užší výběr ještě, který se toho poháru zúčastní,” dodal Jakub Kotek. “Na světový šampionát se těším, doufám, že se tam teda dostanu, ale snažím se trénovat, jak to jde a připravuju se na to, no. Tadyto beru jako takovou přípravu,” sdělil nám Marek Drahoš, brankář výběru U14 – „červení“.

Komentář