ČESKÁ TŘEBOVÁ – Účastníky dalšího závodu běžecké série “Pekelný kilometr” přivítalo deštivé počasí a teplota okolo devíti stupňů. Nevlídné povětrnostní podmínky však sportovce neodradily. To platilo jak pro závodníky v mládežnických, tak dospělých kategoriích.

Kilometrovou trať nejrychleji ze všech 54 účastníků pokořil Radek Hübl z Runsport Teamu. Absolutní vítěz dosáhl času 5 minut a 2 vteřiny. Navzdory obtížným podmínkám zaostal za nejlepším výkonem prvního letošního závodu o 2 sekundy.

Na druhém místě skončil Ladislav Kučera z Iscarexu Česká Třebová. Jako třetí nejrychlejší si s těžkým terénem i chladným počasím poradil Michal Kačerovský z Vencl týmu Ústí nad Orlicí.

Mezi ženami kralovala zkušená Jana Matyášová. Závodnice z Dolní Dobrouče sjezdovku vyběhla za 7 minut. Druhé místo si vybojovala Markéta Černá z Iscarexu Česká Třebová a třetí nejrychlejší ženou byla Romana Barvínková hájící barvy Atletiky Žamberk.