ČESKÁ TŘEBOVÁ – V neděli 10.11.2013 muži „B“ TJ Sokol Česká Třebová II nastoupili k dalšímu dvojutkání v Krajské přeboru I.třídy proti silnému celku z Litomyšle, který je aktuálně na 2. Místě v tabulce.

TJ Sokol Česká Třebová II – VK Litomyšl 3:2 (16,23,-19,-16,10)

V dalším kole krajské soutěže mužů ve volejbale hostil domácí celek TJ Sokol Česká Třebová II družstvo z Litomyšle. Papírově silnější hostující celek zcela jistě přijel pro plný počet bodů. Domácí však nepodlehli papírovým předpokladům a do utkání vstoupily nebojácně a s odhodláním. V prvním setu zaskočili soupeře odvážnou hrou na útoku a kvalitní obranou toto se dařilo i v setu druhém. Po získaných dvou setech však došlo u domácích k lehkému zvolnění a tím dostali soupeře do hry. Zkušený tým z Litomyšle se své šance chopil a dokázal utkání dotáhnout do pátého setu. Tam však po velké bitvě zvítězilo odhodlání a touha po vítězství domácího družstva a konečný výsledek prvního zápasu 3:2 byl předzvěstí velkého překvapení.

TJ Sokol Česká Třebová II. – VK Litomyšl 3:1 (-17,22,18,20)

Do druhého utkání hostující celek vstoupil jako vyměněný a podařilo se mu hladce zvítězit v prvním setu. Domácí však nesložili zbraně a za vydatné podpory diváků dostali soupeře pod tlak. Dodržování domluvené taktiky přineslo své ovoce a nakonec vyústilo v zisk druhého setu a k zdramatizování situace. Začínalo se od začátku, vše bylo otevřeno. Domácí tým využil soupeřovi nepřesné hry a dobrým taktickým podáním na předem určené hráče donutil soupeře k množství nevynucených chyb. Přesné útoky a precizní obrana pomohly domácímu družstvu k zisku třetího setu, což bylo zřejmě rozhodující. Hosté z Litomyšle už nedokázali navázat na svůj výkon z prvního setu a i přes velkou snahu ve střední části setu čtvrtého , kdy družstva bojovalo o každý bod Třebováci udrželi koncentraci a díky výborně zvládnuté koncovce dotáhly utkání do vítězného konce výsledek 3:1 potvrdil skutečnost, že družstvo TJ Sokol Česká Třebová II může promluvit do bojů o čelní místa tabulky.