160921_juniori-sokola-ii-vitezneČESKÁ TŘEBOVÁ – V neděli 18. září začala juniorská prvoligová sezóna. V minulé sezóně družstvo juniorů TJ Sokol Česká Třebová II obsadilo v této soutěži cekové 2. místo.

Družstvo českotřebovských juniorů ze Sokola II se utkalo v nedělním prvním kole nového ročníku soutěže v okresním derby s rivalem z nedaleké Chocně. Choceň přijela posílená o čtyři hráče z Velkého Meziříčí, kteří pravidelně hrají v extralize kadetů či juniorů, a tak se dal předpokládat tuhý boj, a to i proto, že derby jsou v tomto sportu stejně jako i v jiných vypjatá, vyhecovaná, … s nábojem a bojem o každý míč a bod. Naopak s choceňským družstvem nedorazili dva přestupivší (do Chocně) českotřebovští Kadlec J. a Skřivánek V. (původně z SK Geodézie Sokol Česká Třebová, kteří mimo jiné z Chocně hostují v kategorii kadetů ve Svitavách).

V prvním utkání jsme v prvním setu začali dobře zejména v útoku a v obraně na síti, kde jsme několikrát zablokovali ústřední smečaře soupeře a vyhráli několik dlouhých rozeher, které posílily naše sebevědomí a přidali nám na odvaze v útoku a i celkově na herním klidu a projevu. A i když jsme udělali několik chyb na servisu (hrán na hranici rizika) a občas pozlobil hostující univerzál  na smeči, pokračovali jsme v dobrém a koncentrovaném výkonu a set nakonec vyhráli 25:16. V dalších dvou setech jsme přidali ještě stabilní servis a díky horší přihrávce a nepřesnosti nahrávky soupeře jsme vyprovodili soupeřova nahrávače z kurtu, místo kterého do třetího setu nastoupil druhý z nahravačů soupeře. I když tento trenérský tah zpřesnil nahrávku a protivník tak mohl přesněji útočit, tak se mu to díky dobře postavenému a účinnému bloku nedařilo. A pokud se útok dostal přes naši obrannou hradbu, tak jsme výborně bránili v poli a po setech 25:12 a 25:15 jsme zaslouženě zvítězili.

T.J. SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II – VK CHOCEŇ 3 : 0 (16, 12, 15)

Druhé utkání mělo obdobný průběh, jen my jsme každý ze setů začali hůře, ale v podstatě jsme skóre otáčeli téměř ihned v náš prospěch, a to především opět přesným servisem a výbornou obranou v poli a na síti a po koncentrovaném výkonu jsme ho vyhráli (po setech 25:18, 25:15 a 25:14 ) 3:0, a zapsali tak plný počet šesti bodů do tabulky.

 T.J. SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II – VK CHOCEŇ 3 : 0 (18, 15, 14)

Na úvod sezóny podalo juniorské družstvo Sokola II kompaktní výkon se stabilní nahrávkou Martina Blažka, jistým a nekompromisním útokem Ondřeje Unzeitiga, Matouš Vancla, Adama Krále a Vojty Baumana, dobrou obranou na síti, kde naši blokaři Vojta Tecl a Tomáš Olejár excelovali a výbornou hrou v poli a na servisu všech hráčů na hřišti. Utkání naši hráči okořenili několika překvapivými a povedenými kombinacemi, a tak si celé družstvo zaslouží pochvalu za pěkný sportovní zážitek pro trenéry a i několik desítek diváků, kteří navštívili halu ZŠ v Nádražní ulici. Je potřeba připomenout, že ke kvalitnímu hernímu výkonu přispěla účast na předsezónním soustředění v Setině (spolu s družstvem VK Ostrava) a účast na přeboru ČOS ve Zruči nad Sázavou, který sloužil jako testovací předsezónní turnaj a ze kterého sokolské družstvo juniorů přivezlo stříbrné medaile. Snad poprvé od přípravek nenastoupil za toto družstvo a Českou Třebovou Lukáš Vašina (alespoň se podílel na zápisu o utkání) z důvodu zařazení do kádru extraligového družstva mužů VK Ostrava.

TJ.Sokol Česká Třebová II a město Česká Třebová úspěšně reprezentovali:

Martin Blažek, Vojta Bauman, Dan Jaško, Adam Král, Petr Kaška, Tomáš Olejár, Adam Olejár, Vojta Tecl, Ondřej Unzeitig, Matouš Vancl a Robert Vovk.

Trenéři: Vašina Lubomír., Olejár Marko

Marko Olejár a Markéta Vašinová

Komentář