160317_CESKOTREBOVSKE GYMNAZIUM NA FESTIVALU VEDY A TECHNIKYČESKÁ TŘEBOVÁ – Studenti českotřebovského gymnázia se letos opět zúčastnili Festivalu vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji, který pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem a dalšími pořadateli. Jedná se o soutěžní přehlídku studentských projektů především z oblasti přírodních věd.

Sedm studentů z naší školy pilně pracovalo již od podzimních měsíců a porotě v okresním kole, které se konalo 12. února v Lanškrouně, představilo celkem tři soutěžní projekty. Všechny v kategorii Junior, jíž se letos účastnilo na osmdesát týmů z různých škol našeho kraje. V silné konkurenci nakonec všichni postoupili do krajského kola a jeden z projektů dokonce získal zvláštní cenu sponzorů soutěže.

Krajské kolo se konalo ve dnech 10. a 11. března ve Výstavním a společenském centru Ideon v Pardubicích. I zde podali naši studenti vynikající výkon, přestože na hlavní cenu soutěže, zájezd do Francie, se jim bohužel dosáhnout nepodařilo.

Děkujeme studentům za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů i v dalších ročnících soutěže!

Projekty:

            Určování emocí člověka podle fotografie – Tereza Süsserová, Lucie Rybková

            Život rostlin v CO2 – Tomáš Kupka, Jan Růžička, Jan Verner

            Rostliny a světlo – Linda Vostřáková, Karolína Slezáková

Mgr. Michal Jiráský