foto: Policie ČR

PARDUBICKÝ KRAJ – Ani na přechod pro chodce, ani na exotické pruhované zvířátko, pouze sami na sebe se musíte spoléhat při přecházení vozovky a být velmi opatrní. Auto je v tomto případě velmi nebezpečný soupeř, který může způsobit vážné, ale i smrtelné zranění. U menších chodců může na bezpečné přecházení dohlédnout jejich starší doprovod a v některých případech policista, když je zrovna nablízku.

Stále apelujeme na řidiče! Buďte k přecházejícím ohleduplnější, ale samozřejmě platí to i naopak, chodci nevymáhejte si vstupem do vozovky přednost, žádná absolutní přednost na přechodu pro chodce neplatí. Vzájemný respekt v dopravě se vyplatí.

Od začátku školního roku dohlížejí v blízkosti frekventovaných předcházejících míst, zejména v ranních hodinách u škol, policisté a budou i nadále. V případě, že budou odvoláni k naléhavějšímu výkonu služby, už nejde spoléhat na náhodu, rozhlédnutím a ohleduplností všech účastníků silničního provozu ochráníte nejen své zdraví a život, ale i ostatních.

Tuto důležitou věc nyní v rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“, zprostředkováváme pomocí pracovních sešitů (možnost ke stažení na našich webových stránkách: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx) s mnoha preventivními radami žákům prvního stupně základních škol v celém Pardubickém kraji.

Projekt aktivně podporuje BESIP, jehož koordinátorka pro Pardubický kraj Mgr. Radka Osterová, stejně jako pracovníci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra se k nám na stanovištích pravidelně připojují.

Veškeré preventivní rady k projektu naleznete v tomto odkaze: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-za-tebe-nerozhledne-262841.aspx

kpt. Mgr. Jiří Tesař
koordinátor prevence