foto Policie ČR

PARDUBICKÝ KRAJ – Na klidný průběh volby hlavy státu a veřejný pořádek jsme dohlíželi ve volebních místnostech a zároveň na místech, kde se volební výsledky soustředily.

Až na jeden incident, který se stal 12. ledna 2018 krátce po šesté hodině podvečerní v jedné z obcí na Letohradsku, jsme nemuseli v celém Pardubickém kraji řešit žádné narušení průběhu volby prezidenta České republiky.

Policisté z Obvodního oddělení v Letohradě kontrolující hladký průběh volby byli přivoláni do jedné z obcí jejich regionu. Pětasedmdesátiletá žena tam měla přijít do volební místnosti a s přítomnými řešit svůj dlouhodobý problém. Seniorka byla několikrát upozorněna, že se nachází ve volební místnosti, kde nejsou kompetentní lidé, kteří by jí mohli pomoci. Jeden člen volební komise jí doporučil, aby se dostavila v úřední hodiny na místní obecní úřad, což neakceptovala a z volení místnosti musela být vyvedena. Její jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití – schválnost. Ten bude oznámen na příslušný správní orgán k projednání. Pokud se ženě vina prokáže, hrozí jí pokuta až 20 tisíc korun.

Bezpečnostní opatření bude pokračovat i v druhém kole prezidentské volby, která se koná od 26. ledna 2018 14:00 hodin do 27. ledna 2018 14:00 hodin.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář