foto Policie ČR

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V noci ze čtvrtka na pátek se dosud neznámý zloděj vloupal do lékárny na ulici Dr. E. Beneše v České Třebové. Pachatel nejprve násilím překonal zajištěné dveře a poté se volně pohyboval ve vnitřních prostorách lékárny. Zloději šlo jak o finanční prostředky, tak i o léčiva.

V jedné z místností odcizil trezor i s jeho obsahem a z pokladen v prodejně část finanční hotovosti vše ve výši téměř 72 tisíc korun. Léky Vobenzim a Apocurenzym odcizil v hodnotě 2600 korun a bez jeho povšimnutí nezůstala ani kamera s harddiskem. Celkově tak majitelce lékárny způsobil škodu za bezmála 75 tisíc korun.

Případem se již na základě oznámení intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v České Třebové, a to pro podezření z přečinu krádež, kde trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

Žádáme případné svědky, kteří v době od 24. října 19:00 hodin do 25. října 7:00 hodin se nacházeli v blízkosti apatyky, a kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k objasnění okolností popsané události, aby volali na bezplatnou linku 158 nebo kontaktovali přímo českotřebovské policisty na telefonním čísle 974 580 701.

nprap. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář