foto PČR

ORLICKOÚSTECKO – Je velmi nebezpečné, když usedne za volant jakéhokoliv vozidla unavený řidič. O to nebezpečnější, když se jedná o profesionálního řidiče autobusu. To, že přeceňování vlastních sil se nevyplácí, se opět potvrdilo při dopravní nehodě v pátek 21. února 2014 krátce před půl čtvrtou hodinou odpolední na silnici III. třídy mezi obcemi Dolní Čermná a Lanškroun.

Pětapadesátiletý řidič linkového autobusu při jízdě patrně vlivem únavy za volantem usnul, přejel do protisměrné části komunikace, následně sjel do silničního příkopu, kde se s autobusem částečně převrátil na pravý bok. Na místě se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyloučila, že by před jízdou pil alkoholické nápoje. Přivolaní záchranáři u řidiče a cestujících naštěstí žádné zranění nezjistili. Na autobusu vznikla hmotná škoda ve výši 100 tisíc korun. Dopravní policisté nehodu nadále prověřují.

Na závěr nezbývá než apelovat na řidiče preventivními radami. Pokud se cítíte během jízdy unavení, měli by jste si co nejdříve najít vhodné místo pro zastavení. I krátký odpočinek, kdy se projdete nebo protáhnete, může zamezit dopravní nehodě. Samozřejmostí by mělo být, když řidič pociťuje únavu již před jízdou, tak za volant vůbec neusedne.

nprap. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář