ILUSTRACE_POLICIE_ALKOHOL A KLICE
ilustrační foto

ORLICKOÚSTECKO – Noc ze soboty na neděli byla patrně na nezákonné jednání pestrá pro jednadvacetiletého muže z jedné obce na Žambersku.

Sobotní podvečer 9. ledna 2016 začal pro mladíka celkem příjemným setkáním se svým příbuzným. Mladý muž si chtěl návštěvu možná ještě vylepšit popíjením alkoholických nápojů. Večer se zdál být pohodový, kdyby pravděpodobně přemíra vypitého alkoholu nevyvolala v mladíkovi vůči druhému muži agresivní chování. Celý incident skončil fyzickým napadením příbuzného a zraněním, které si útočník zřejmě způsobil, když úmyslně rozbil skleněnou výplň dveří. Na místě jsme požádali prostřednictvím linky 155 o příjezd rychlé lékařské pomoci a ošetření zraněného. Muž se po poskytnutí první pomoci podrobil dechové zkoušce na alkohol, s naměřenou hodnotou 1,70 promile alkoholu v dechu a následně byl transportován do nemocnice k dalšímu lékařskému ošetření. Toto jednání jsme zaevidovali jako přestupky proti občanskému soužití a majetku.

Po propuštění z lékařského zařízení si odjezd do svého bydliště zařídil po svém. Na parkovišti u hlavní budovy orlickoústeckého vlakového nádraží měl využít neuzamčeného vozidla a s ním ve stavu vylučující způsobilost odjet do Žamberka. Podnapilost byla zjištěna následnou dechovou zkouškou s pozitivním výsledkem 1,65 promile alkoholu v dechu. Muže jsme na místě zajistili a po zahájení úkonů v trestním řízení pro podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání jsme ho ze zajištění propustili. Poslední z přečinů byl zjištěn na základě šetření v dostupné evidenci, kde bylo ověřeno, že muž má až do podzimu roku 2018 vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

V případě, že se muži přečiny prokážou, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář