foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – To, že alkohol za volant nepatří, musí vědět každý řidič a rozhodně by neměl brát nařízení zákona na lehkou váhu.

Třiačtyřicetiletý řidič z Vysokého Mýta, jedoucí v sobotu 5. května 2018 krátce před půlnocí po silnici mezi Zahájí a Tisovou, naboural s osobním vozidlem Ford do betonového mostku. Muž zřejmě posilněn alkoholem nezvládl v pravotočivé zatáčce řízení fordu a mimo komunikaci čelně narazil do mostku. Po nárazu zůstal ve voze zaklíněn a zraněn. Jeho zranění si vyžádalo převoz do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u něho s pozitivním výsledkem. Řidiči jsme zadrželi řidičský průkaz a pro závady na vozidle i osvědčení o jeho registraci. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Muži za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky by mohlo hrozit až tříleté vězení.

Druhý patrně nezodpovědný dvaatřicetiletý řidič usedl stejný večer za volant automobilu Fiat a následně řídil po předchozím požití alkoholických nápojů. Při silniční kontrole, na silnici mezi Dobříkovem a Zámrskem, jsme u něho dechovou zkouškou na alkohol zjistili 1,87 promile alkoholu v dechu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázaná.

Pokud se muži jeho nezákonné jednání prokáže, může strávit až jeden rok ve výkonu trestu odnětí svobody.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář