foto: PČR

ORLICKOÚSTECKO – Řidič nákladní soupravy se zřejmě plně nevěnoval jejímu řízení a skončil s ní převrácený na boku u silnice I. třídy č. 14 mezi obcí Třebovice a Českou Třebovou.

Jednačtyřicetiletý řidič směřující s nákladním vozidlem včera dopoledne 9. března 2017 do České Třebové najel patrně při míjení se s protijedoucím vozidlem na krajnici a dále pak do silničního příkopu. Při jízdě mimo komunikaci se navíc střetl se svislou dopravní značkou. Jeho jízdu ukončil pád soupravy na pravý bok. Řidič, který ve vozidle cestoval sám, se naštěstí nezranil. Škoda na nákladní soupravě byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun a na přepravovaném nákladu majitelem vyčíslena na 8 milionu korun. Na místě jsme u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Při šetření nehody jsme zjistili, že na tahači značky Daf a návěsu značky Kögel není platná technická kontrola. Dopravní nehodu nadále prověřujeme.

Pokud by nám některý z řidičů mohl svědecky potvrdit, že ve čtvrtek 9. března 2017 okolo jedenácté hodiny dopoledne projížděl po silnici č. I/14 z České Třebové na Třebovice nadměrný náklad, tak ať nám tuto skutečnost sdělí na telefonní číslo 974 580 251.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

[wzslider autoplay=“true“]

Komentář