foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – Při řízení jakéhokoliv dopravního prostředku stačí malá nepozornost a dopravní nehoda na sebe nenechá dlouho čekat.

Podobně to bylo i včera deset minut po šesté hodině ranní na silnici mezi obcemi Sázava a Lubník. Dvaačtyřicetiletá řidička osobního vozidla značky Renault jedoucí od Sázavy z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a tam se přední částí vozu střetla s osobním vozidlem značky Škoda Felicia sedmačtyřicetiletého řidiče. Škodovka po střetu skončila v silničním příkopu a Renault se převrátil na střechu. Hasiči museli zraněného řidiče škodovky vyprostit a poté byl rychlou lékařskou pomocí transportován do fakultní nemocnice. Přítomnost alkoholu v jeho organismu vyloučí nařízený rozbor krve. U řidičky jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a poté byla se zraněním převezena do nemocnice.

Po prohlídkách obou aut jsme pro závady u nich zadrželi osvědčení o jejich registraci. Škoda na dopravních prostředcích byla předběžně vyčíslena na 180 tisíc korun.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí