170102_dn-v-regionu
foto PČR – Brněnec

ORLICKOÚSTECKO, SVITAVSKO – Zřejmě cesta z novoročních oslav a přemíra alkoholu spolujezdce stojí za první dopravní událostí v orlickoústeckém regionu.

Necelé tři hodiny po půlnoci prvního dne roku 2017 přepravoval řidič vozidla taxi služby v Králíkách šestičlennou osádku. Při jízdě osmadvacetiletý přepravovaný muž náhle otevřel dveře a následně z vozu vypadl na silnici. Při pádu utrpěl lehké zranění, se kterým byl rychlou lékařskou pomocí transportován do nemocnice. Ještě před převozem se podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 2,57 promile alkoholu v dechu. Dechová zkouška u řidiče taxíku byla negativní.

První dopravní nehodou letošního roku na Svitavsku je poškození čekárny u autobusové zastávky v Koclířově. Zatím neznámý řidič motorového vozidla poškodil v blíže neurčené době dřevěné podbití a střešní krytinu čekárny a z místa dopravní nehody ujel, aniž by událost oznámil, tak jak to ukládá zákon. Tímto jednáním způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 20 tisíc korun.

Po řidiči pátráme, pokud nám můžete k události sdělit jakoukoliv informaci, učiňte tak prostřednictvím linky 158 nebo na telefonní číslo 974 578 250.

Další událostí v dopravě byla z fotografií vážně vyhlížející havárie osobního vozidla značky Volvo řízeného třicetiletým řidičem na silnici I. třídy číslo 43 v katastru obce Brněnec. Krátce před šestou hodinou večerní se řidič patrně plně nevěnoval řízení vozu, vyjel mimo komunikaci, kde se střetl s oplocením a stromy. Nárazem se automobil otočil na střechu. Řidič a o osm let starší spolujedoucí se neštěstí zranili pouze lehce. Škoda je předběžně vyčíslena na 325 tisíc korun.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

[wzslider autoplay=“true“]

Komentář