LANŠKROUN, ČESKÁ TŘEBOVÁ – Na stále aktuální téma osobní bezpečí jsem si v uplynulém týdnu povídala s dětmi Mateřské školy Žižkova v Lanškrouně a s žáky prvních ročníků Základní školy Nádražní v České Třebové.

Obsáhlé téma osobní bezpečí jsem dětem mateřinky rozdělila na tři části. Bezpečnost v dopravě, správné chování v kolektivu a setkání se s cizí osobou. Pro lepší přiblížení a větší zapamatování preventivních rad jsem použila příběhy dětí z Ajaxova kufříku. Holčičky a kluky tato forma povídání moc bavila a já zjišťovala, že od svých rodičů a učitelek mají správné návyky. Velmi mě těšilo, že na modelové situace reagovali správným způsobem. Jako poděkování za jejich znalosti jsem všem dětem dala policejní hvězdičku pro kluka i holčičku. Úplný závěr patřil ukázce donucovacích prostředků, povídání za jakých okolností může policista použít služební zbraň a největší radost měli z prohlídky služebního vozidla.

Setkání s prvňáčky základní školy jsem zaměřila zejména na téma doprava. Žáci se do povídání aktivně zapojili. Vzájemně jsme probírali jak se bezpečně chovat při pohybu chodců po silnicích a na jaká rizika by si měli dávat pozor. Vzhledem k tomu, že se blíží období, kdy se svými rodiči na silnice vyjedou na jízdních kolech, popovídali jsme si o základních pravidlech silničního provozu cyklistů a o výbavě jejich kola. Následně, co by měli dodržovat jako spolujedoucí při jízdě v autě. I tady závěr patřil ukázce donucovacích prostředků a povídáním si o práci policistů.

nprap. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář