ORLICKOÚSTECKO – Policisté objasnili sérií krádeží v České Třebové, ke kterým docházelo v průběhu měsíce ledna a února letošního roku.

Orlickoústeckým kriminalistům se díky spolupráci s policisty z obvodního oddělení v České Třebové podařilo objasnit sérií krádeží, ke kterým docházelo v České Třebové. Českotřebovští policisté muže díky místní znalosti v úterý 7. února 2023 v České Třebové vypátrali a na základě předchozího souhlasu státního zástupce zadrželi.

Kriminalisté třiadvacetiletého muže obvinili z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný se přiznal ke dvanácti skutkům, díky nimž si přišel na téměř 300.000 korun. Tento počet ovšem nemusí být konečný. Svého jednání litoval a uvedl, že důvodem páchání trestné činnosti bylo zabezpečení nejen své osoby, ale i jeho rodiny. Dopouštěl se krádeží různých věcí z rodinných domů, garáží a vozidel. V jednom z případů se dokonce i v nočních hodinách vloupal do rodinného domu, ve kterém spali nic netušící majitelé. Zajímal se především o finanční hotovost, cennosti, mobilní telefony, platební karty, trezory, ale bral i cigarety, oblečení, batohy. Peníze většinou utratil a věci, které se mu nehodily, následně na různých místech odložil.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Obviněný muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

Ve čtvrtek 9. února 2023 v dopoledních hodinách soudce rozhodl o umístění obviněného 23letého muže do vazby. V případě pravomocného odsouzení obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.