Foto PČR z místa nehody na Žambersku

ORLICKOÚSTECKO – Minulý týden bourali řidiči na Žambersku a v České Třebové. U obou dopravních nehod bychom uvítali svědectví cestujících nebo přítomných svědků.

První dopravní nehoda se stala 22. května 2018 krátce po šesté hodině ranní u obce Líšnice – Zakopanka. Šestapadesátiletý řidič nákladního automobilu Citroen Jumper patrně přejel na přímém úseku komunikace do protisměru, a tam se střetl s linkovým autobusem řízeným o deset let mladším řidičem. Posádka rychlé záchranné služby převezla oba řidiče k lékařskému ošetření do nemocnice. V autobusu mělo v době nehody cestovat 17 osob, které se po příjezdu policejní hlídky v místě nenacházely. Alkohol před jízdou u obou řidičů policisté vyloučili dechovou zkouškou. U dopravních prostředků zadrželi osvědčení o jejich registraci.

O den později 23. května 2018 v osm hodin ráno neznámý řidič při odbočování vlevo z ulice Pražského do ulice Felixova v České Třebové zřejmě srazil nezletilého přecházejícího chodce. Řidič osobního vozidla bílé barvy, typu SUV, aniž by zastavil, z místa střetu ujel.

Pokud nám můžete k nehodám poskytnout jakékoliv informace, zavolejte nám na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 251, případně se dostavte osobně na Dopravní inspektorát v Ústí nad Orlicí, a to v pracovní dny od 8:00 do 14:00 hodin. Předem děkujeme.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí