foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – Dodržování přepravního řádu v hromadných dopravních prostředcích berou leckdy cestující na lehkou váhu, někteří se domnívají, že právě jim se nemůže při přepravě nic špatného přihodit. Omyl, je třeba myslet na vlastní bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních cestujících a řidiče.

V posledním čtvrtletí tohoto roku jsme řešili hned dva případy zraněných osob při přepravě. Osmdesátiletá paní po nastoupení do autobusu v Ústí nad Orlicí patrně nevyužila možnost sednout si na sedačku a zůstala stát ve střední části vozu. Po rozjetí upadla a způsobila si zranění na hlavě. Řidič ji poskytl první pomoc a následně byla rychlou zdravotní pomocí odvezena k dalšímu lékařskému ošetření do nemocnice.

K podobnému případu došlo u stejně staré cestující v autobusu projíždějícím obcí Hejnice. Žena před vystoupením údajně nevyčkala, až řidič zastaví a při chůzi k zadním dveřím a současném brzdění vozu se neudržela. Pádem do uličky mezi sedadla si způsobila zranění ruky. Z místa byla vozidlem rychlé lékařské pomoci převezena na ošetření do nemocnice.

Cestující musí mít na paměti, že svým jednáním mohou ublížit nejen sami sobě, případně dalším osobám, ale za porušení zákona jim hrozí sankce.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář