160509_VIKENDOVE NEHODYDo hořícího oleje voda nepatří

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

K požáru kuchyně v bytě v Pardubicích vyjížděli v pátek odpoledne hasiči. Ti museli otevřít byt, aby se dostali k ohnisku požáru. Uvnitř nalezli mladíka, který utrpěl popáleniny a nadýchal se jedovatého kouře. Hasiči mu ihned ošetřili popáleniny gelovými obvazy a předali ho do péče zdravotnické záchranné službě. Mladík si měl v hrnci připravovat hranolky. Olej se mu vznítil a tak vzal hrnec a převrátil ho do dřezu, jenže stačilo pár kapiček vody v dřezu, aby došlo k silnému vzplanutí hořlavých par oleje a následnému popálení mladíka. Ten byl převezen do nemocnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Tragická nehoda

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Do Koclířova směřovaly hasičské jednotky v pátek před 20 hodinou. Došlo zde ke střetu nákladního automobilu a motocyklem. Zdravotnická záchranná služba prováděla resuscitaci, na místo byl povolán i vrtulník. Ten byl nakonec odvolán, protože motorkář na místě svému zranění podlehl. Hasiči odstranili následky nehody, naložili motocykl do hasičského kontejneru a převezli na policejní stanici, kde bude podroben expertíze. Odstraňování následků a samotné vyšetřování nehody trvalo až do 22.31 hodin.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

K nehodě osobního vozu s nákladním do Býště vyjížděly v sobotu 7. května v 4.27 hodin dvě jednotky hasičů – ze stanice v Holicích a sousedního Královéhradeckého kraje, stanice Hradec Králové. Osobní automobil se nacházel zhruba 200 m od silnice v poli, nákladní automobil zůstal po nehodě na silnici. Dvě osoby utrpěly zranění a byly v péči zdravotnické záchranné služby. Silnice I/35 byla z důvodu odstraňování následků nehody uzavřena několik hodin.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

K nehodě dvou vozidel v Chrudimi vyjížděli v sobotu 7. května v 9.19 hodin hasiči. Na místě byly čtyři zraněné osoby. Hasiči zajistili vozidla proti požáru i úniku provozních náplní a pomohli s naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahových služeb. Po odstranění následků se hasiči vrátili zpět na základnu.

V sobotu v 13.45 hodin zasahovali hasiči ze Seče v Běstvině, kde došlo k nehodě motorkáře a osobního vozu. Zraněné dvě osoby si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Motorku hasiči odstranili z vozovky a vozidlo bylo odtaženo.

V Načešicích v sobotu před 18 hodinou hasiči likvidovali požár auta po dopravní nehodě. Ve voze cestovala těhotná žena, kterou si ke kontrole zdravotního stavu převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči odpojili akumulátor a po zadokumentování nehody policisty vozidlo vyprostili z příkopu.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Ke střetu motocyklu s osobním vozem do Sloupnice vyjížděli v neděli 8. května v 16.07 hodin hasiči z Litomyšle. Při nehodě byl zraněn motorkář, který byl uložen do vakuové matrace a předán do péče zdravotníkům. Uniklé provozní náplně hasiči zasypali sorbentem a odstranili následky nehody.

por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář