foto: HZS Pardubického kraje, DN Litomyšl

PARDUBICKÝ KRAJ – Sníh začíná komplikovat dopravu i v Pardubickém kraji. Za uplynulých 12 hodin hasiči likvidovali následky 7 nehod v souvislosti s čerstvou pokrývkou sněhu.

V Litomyšli ve středu 2. ledna v odpoledních hodinách zasahovali hasiči u kolize nákladního automobilu. Řidič byl z kabiny vozu vyproštěn bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hasiči řidiči ošetřili tržnou ránu na hlavě a po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl muž předán zdravotníkům. Hasiči dále provedli zabezpečení vozu i protipožární opatření. Silnice I/35 byla v odpoledních hodinách jeden velký led. S opatrností se museli pohybovat po komunikaci i hasiči. Odstraňování následků nehody trvalo až do večera, celkem pět hodin.

Jednotky hasičů mířily i do Skutče, kde došlo večer k nehodě tři osobních vozidel. Komunikace v místě nehody byla nesjízdná. Přivolán byl i sypač, aby provedl posyp namrzlé a zasněžené silnice. Vozidla z příkopů hasiči vytáhli pomocí navijáků.

V Jablonném nad Orlicí skončilo ve večerních hodinách osobní vozidlo na střeše. Hrozivě vypadající nehoda se obešla bez zranění. Hasiči odstranili následky.

Do Pazuchy, části města Litomyšl, vyjížděli hasiči ve večerních hodinách. Hasiči tady vytahovali vozidlo, které skončilo mezi stromy. Hasiči se museli k řidiči doslova prokousat klestím a větvemi. Motorovými pilami bylo nutné pokácet porost a automobil vyprostit.

Ve čtvrtek ráno hasiči vytahovali auto spadlé ze srázu v Bystrém. Tady hrozilo převrácení automobilu. Kolize se obešla bez zranění. Hasiči vytahovali vozidlo pomocí navijáku.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář