foto: HZS Pardubického kraje, Litomyšl

PARDUBICKÝ KRAJ – Silný vítr, který zasáhl celou Českou republiku se nevyhnul ani Pardubickému kraji. Hasiči od 14 do 6 hodin poskytovali lidem zejména technickou pomoc a zasahovali celkem u 15 událostí v souvislosti se silným větrem.

Hasiči odstraňovali 11 spadlých stromů, z toho jedna událost byla dopravní nehoda, kdy se řidič u Lázní Bohdanče vyhýbal padajícímu stromu, sjel ze silnice a narazil do dalšího stromu. Hasiči pomohli řidiči, předali ho do péče záchranářům a odstranili spadlý strom.  Spadlé stromy byly také odstraňovány ve Slatiňanech, Leštině, Řetové, Gruně, Chrudimi, Cholticích i Nekoři.

Dále hasiči zasahovali u tří poškozených střech v Sobětuchách, Přelouči – kdy na střeše v areálu bývalé Tesly odlétávaly poškozené plechy a v Chrasti na základní škole se utrhla gumová izolace na 1/3 střechy. Hasiči použili k zatížení pytle s pískem.

V pátek ráno před šestou hodinou hasiči odstraňovali spadlý strom na silnici za Dolní Dobroučí směrem na Petrovice.

Hasiči ale i nadále během dne vytahovali několik zapadlých kamionů v obci Bystřec, ze závějí tahali kamion v Pomezí i Červené Vodě. Z potoku v Radiměři hasiči vytahovali osobní automobil. Převrácený prázdný přívěs převraceli hasiči v Litomyšli zpět na kola pomocí navijáku a jeřábu.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář