foto: HZS Pardubického kraje, DN Svitavy-Mikuleč

PARDUBICKÝ KRAJ – Namrzlé komunikace zkomplikovaly v pondělí ráno dopravu na řadě míst v Pardubickém kraji. Hasiči vyjížděli například do Hradce nad Svitavou, kde zasahovali již v 5.46 hodin. Došlo zde ke střetu tří osobních vozidel, autobusu a nákladního automobilu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a zamezili úniku provozních náplní.

Do Časů směřovaly červené vozy hasičů v 6.18 hodin. Střetla se zde čelně dvě vozidla a o pár metrů dále došlo k nehodě osobního a dodávkového vozu. Při první nehodě byla zraněna jedna osoba. Hasiči posypali uniklé provozní náplně a vytáhli osobní automobil z příkopu. Vytažení dodávky si zajistil řidič sám.

Na silnici u Mikulče na Svitavsku, u nehody dvou vozidel, zasahovali hasiči v 6.36 hodin. Ze zdemolovaného automobilu musela být vyproštěna jedna osoba, která byla ihned předána do péče zdravotníků. Dále hasiči provedli protipožární opatření odpojením akumulátoru a zasypali unikající provozní náplně sorpčním materiálem. Na místě byla v době vyprošťování osoby z vozidla doprava zastavena a postupně kyvadlově spuštěna.

V obci Bystřec na Orlickoústecku vytahovali hasiči osobní automobil, který skončil v příkopu a hrozil převrácením. Nehoda se obešla bez zranění.

V Brtči u Vysokého Mýta zasahovali hasiči v 7.35 hodin u kolize dvou osobních vozidel. Automobily skončily na střeše a v příkopech. Hasiči zajišťovali unikající provozní náplně.

Dodávka a dvě osobní vozidla se střetly u Opatovic nad Labem v 8 hodin ráno. Tady zasahovali hasiči z Pardubic. Kolize se obešla bez zranění.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje