foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Silný vítr nás trápí od čtvrtečních časných ranních hodin, a to v celém Pardubickém kraji. Hasiči, ať už profesionální, tak dobrovolní, jsou v terénu. Převažují zásahy na spadlé a vyvrácené stromy, utržené střešní krytiny i popadané sloupy elektrického vedení. Na krajském operačním a informačním středisku hasičů tísňové linky nepřestávají zvonit. Od čtvrteční 0.00 hodiny až do 9. hodiny dopolední evidujeme 148 zásahů v souvislosti s opravdu velmi silným větrem.

Vítr strhl střešní krytiny například na základní škole v Žamberku, na bytovém domě v Pardubicích Palackého ulici, v Holicích, ale i v Lichkově, dále vítr utrhl střechu na budově pošty v Býšti, ale i v Rosicích, kde utržená plechová střecha spadla a zatarasila celou šířku vozovky. Ve Skutči hasiči zajišťovali plechovou střechu, kterou potrhal vítr. Dále hasiči připevňovali střechu také v Čeperce na vzdělávacím středisku. Poničená střecha byla i v Chrudimi na Resselově náměstí i v Dolním Újezdu.

Spadlé stromy většinou brání plynulému silničnímu provozu v celém kraji, dosud poničily i několik osobních vozidel.

Zásahy dle územních odborů (0.00 – 9 hodin):

Pardubice 54
Chrudim 26
Svitavy 20
Ústí nad Orlicí 48

Jednotky jsou stále v terénu, motorové pily v provozu a vy si i nadále držte klobouky. Nemusíte-li nikam vycházet, raději opravdu nevycházejte.