foto: Pardubický kraj

ORLICKOÚSTECKO – Historický parní vlak bude Pardubický kraj brázdit každou sobotu až do 3. září. Kromě standardních jízd se mohou cestující již nyní těšit také na speciální jízdu 23. července na trase z Ústí nad Orlicí do Hanušovic, kde přímo ve vlaku, ale i na nástupištích zahraje dixielandová skupina MIFO BAND.

„Společně s Muzeem starých strojů a technologií ze Žamberku se snažíme každoročně vylepšovat zážitek z jízd parními vlaky. Pro letošní rok jsme proto přidali novou trasu z Dolní Lipky do Moravské Třebové, a také dvě jízdy do Polska. Zároveň je na všech jízdách připojen i restaurační vůz, takže se cestující mohou na trase i občerstvit, což velice kvitují. Vedle toho se budeme také snažit vybrané jízdy doplnit o doprovodný program, který ještě více navodí atmosféru doby, kdy se parní vlaky proháněly krajinou nejen v našem regionu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Speciální jízda čeká na cestující už v sobotu 23. července na trase z Ústí nad Orlicí do Hanušovic a zpět. „Pro cestující bude připraven speciální zážitek a to, že v průběhu jízdy vlaku zahraje dixielandová skupina MIFO BAND z Králíků, která je stálicí našich dnů otevřených dveří. Zároveň vystoupí také během pobytu vlaku v jednotlivých železničních stanicích s delším pobytem,“ upřesnil předseda Muzea starých strojů a technologií Michal Bednář.

Další informace včetně jízdního řádu a přepravních podmínek naleznou zájemci na internetové stránce vlaky.pardubickykraj.cz