LANŠKROUN – Hlas lidu, hlas boží. Vyslyší tedy kandidáti do zastupitelstva města přání značné části veřejnosti, která touží po koupání pod střechou?

Krytý plavecký bazén mají jak v České Třebové, tak Ústí nad Orlicí. Obě zařízení využívají i obyvatelé Lanškrouna. Mnozí z nich by však byli raději, kdyby jim tato služba byla k dispozici přímo v místě jejich bydliště. Jestli o výstavbě krytého plaveckého bazénu uvažují strany, hnutí a sdružení kandidující do voleb, nám jejich zástupci prozradili v pořadí, jaké si pro volební klání vylosovali.

“Krytý plavecký bazén v brzké době patrně nebude, protože to je velká finanční záležitost, proto podpoříme výstavbu biotopu na Dlouhém rybníku v Lanškrouně,” vyjádřila stanovisko sdružení Společně pro Lanškroun jeho kandidátka Dagmar Vicencová.

“Informace o řekněme zlepšení koupání samozřejmě v Lanškrouně teď probíhají. Já osobně se kloním k tomu, aby se tahleta diskuse otevřela a poslechly se názory jak na krytý, tak otevřený bazén,” doporučil lídr kandidátky Strany soukromníků ČR Vladimír Skalický.

“Vím, že si občané města Lanškrouna plavecký bazén přejí, proto jsme nechali připravit projekt na rozvoj sportovního areálu, ve kterém se objeví sportovní hala, krytý plavecký bazén, šatny pro sportovce, a podle možností města a dotací ho chceme realizovat,” prezentoval vizi Lanškrounského fóra lídr jeho kandidátky Radim Vetchý.

“Občané si bazén přejí. Vzhledem k velkým investicím, které probíhají, nemůžeme jeho výstavbu s klidným svědomím slíbit, nicméně výstavbu biotopového koupaliště slíbíme velmi rádi a také zrealizujeme,” má jasno lídryně kandidátky ODS Stanislava Švarcová.

“Jsem pro krytý bazén jako další vybavenost města. V současnosti máme rekondiční bazén u ZŠ Dobrovského, studii na volné koupání venku. Osobně dávám přednost poliklinice, poněvadž je to vybavenost, kterou potřebují všichni a častěji,” uvedl lídr kandidátky ANO 2011 Oldřich Strnad.

“V Lanškrouně jednoznačně chybí areál pro plavání či koupání. Zdali se nejprve postaví krytý bazén, nebo biotop s dohřívanou vodou, by mělo rozhodnout nové vedení města,” sdělil OIK TV lídr kandidátky ČSSD Bohumil Bernášek.

“My máme krytý bazén v programu. Cesta k němu vede přes několik zásadních úsporných kroků u jiných investic, které navrhujeme realizovat výrazně efektivněji tak, abychom tím získali podstatnou část ceny bazénu,” nastínil jednu z možných cest lídr kandidátky Demokratického fóra Jindřich Marek.

“To je opravdu záludná otázka. Na jednu stranu ano, krytý bazén je sice pěkná věc, na druhou stranu já osobně bych asi preferoval nějaký otevřený areál, samozřejmě adekvátní požadavkům dnešní doby,” řekl lídr kandidátky KSČM Richard Nosek.

“Plavecký bazén jsme měli ve volebním programu již v minulém období a budeme jej podporovat i nadále. Zdá se však, že vzhledem k vysokým neuváženým investicím se tento projekt odkládá do vzdálenější budoucnosti,” přispěl se svým názorem lídr kandidátky KDU-ČSL Jiří Kráčmar.

V poslední předvolební reportáži z Lanškrouna se podíváme na to, jakým způsobem by potenciální zastupitelé naložili s prostorem přednádraží.