Kdo jsme

Televizní vysílání OIK TV vzniklo v roce 1991 ve městě Česká Třebová. O tři roky později již rozšířilo své vysílání i do sousedního města Ústí nad Orlicí a tím vznikl základ lokálně-regionální televizní stanice, která si dává za cíl být co nejblíže ke svým divákům v dané lokalitě či regionu.

Signál televizního programu OIK TV je šířen v kabelových systémech v omezené programové nabídce 24 hodin denně (pro všechny domácnosti napojené na rozvod kabelové televize) a je využívat také jako tzv. informační kanál. Jeho prostřednictvím je divák informován o dění, které se právě děje a nebo se bude dít v jeho lokalitě či regionu. Jedná se zejména o města Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Lanškroun a obce Třebovice v Čechách a Přívrat.

Od 1. dubna 2012 je OIK TV součástí projektu Regionálnítelevize.CZ, která vysílá na satelitu ASTRA Astra 3B (23,5° východně), 12168/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA), polarizace vertikální pro celou Evropu. Zde má OIK TV pouze omezený čas 5 x týdně 15 minut.  Každé úterý a pátek je na této frekvenci vysílána naše zpravodajská relace ZPRÁVY REGIONU v omezené míře s premiérou vždy v 19:20 hodin (po té v 23:20, 03:20, 07:20, 11:20 a 15:20 hodin).

Od konce listopadu 2015 je televize OIK TV šířena také prostřednictvím služby SledovaniTV.cz po celé republice (IPTV) v rámci datové služby u řady poskytovatelů připojení nejen v našem regionu, ale také v celé České republice (např. unet.cz, OK-NET, Skipala Networks, FajnCom s.r.o., Chobex.cz, Tlapnet, Metropolitni s.r.o. a nebo Vodafone) . Služba SledovaniTV.cz je dostupná pro chytré telefony, tablety, počítače a v neposlední řadě i Smart TV.

Od samého počátku vysílání je kladen důraz na objektivní zpravodajství a publicistiku z daného regionu. Na přípravě se podílí také dodavatele obsahu.