LANŠKROUN – Okolí železniční zastávky není z těch zákoutí, kterými by se v rodišti Romana Šebrleho chtěli chlubit. Několikaletá jednání mezi vedením města a Správou železniční dopravní cesty o odkupu pozemků v blízkosti staniční budovy skončila úspěchem představitelů radnice. Jaké požadavky bude vítěz architektonické soutěže zapracovávat do projektové dokumentace, nám případní budoucí zastupitelé prozradili v pořadí, jaké si pro volební klání vylosovali.

“Okolí zdejšího nádraží je potřeba zrekonstruovat, udělat ho hezčím pro veřejnost, ale pozor na další megalomanský projekt, protože si musíme uvědomit, že zastávka je zde konečná,” má jasno kandidátka sdružení Společně pro Lanškroun Dagmar Vicencová.

“Prostor na nádraží by mohl sloužit dobře jak k parkování pro lidi, kteří jezdí do kulturního domu, tak pro autobusové zastávky. Je důležitá, samozřejmě, koordinace s Icomem, aby tady nevzniklo nové autobusové nádraží,” podělil se o svůj pohled na věc lídr kandidátky Strany soukromníků ČR Vladimír Skalický.

“Nyní máme po architektonické soutěži, ze které vzešel vítězný projektant. Na základě projektu budeme chtít žádat o dotaci na dopravní terminál. A v případě získání chceme proměnit vlakové nádraží v místo, kam se bude každý rád vracet,” pohovořil o vizích Lanškrounského fóra lídr jeho kandidátky Radim Vetchý.

“Jsem moc ráda, že pozemky patří městu, protože tak bylo dokončeno to jednání, které už jsem započala já ve funkci starostky. Myslím si, že by bylo velmi dobré, kdyby tato lokalita sloužila pro odlehčení dopravy ve středu města v první řadě,” navrhla lídryně kandidátky ODS Stanislava Švarcová.

“Je vypracovaná studie, která ukazuje krásný dopravní terminál, z kterého se bude krásně přijíždět i krásně odjíždět. Město Lanškroun z toho důvodu bude pěkné. Myslím si, že tady je prostor pro získání dotace a krásného prostoru,” sdělil OIK TV lídr kandidátky ANO 2011 Oldřich Strnad.

“Městu se podařilo koupit strategické pozemky pro vybudování dopravního terminálu u nádraží. Teď už zbývá jenom hlídat dotační tituly tak, aby se dílo mohlo realizovat,” uvedl lídr kandidátky ČSSD Bohumil Bernášek.

“Vítězná studie se nám líbí, ale pro nás to není hlavní téma. My budeme asfaltovat a odejdou nám zatím další lékaři? My chceme za 2 roky novou polikliniku. Potřebujeme lékaře pro naše občany a víme jak,” zdůraznil prioritu Demokratického fóra lídr jeho kandidátky Jindřich Marek.

“Kdyby bylo po mém, myslím si, nebo mně je velice sympatická ta myšlenka udělat tam terminál, nebo sloučit terminál v podstatě vlakového nádraží s autobusovým. Myslím si, že to bude pro město přínosem,” řekl lídr kandidátky KSČM Richard Nosek.

“Myšlenkou spojení autobusového a vlakového nádraží a parkoviště se zabývala již minulá vedení města. Problém byl v získání pozemku od SŽDC, takže pokud se podaří získat dotace, budeme projekt plně podporovat,” vyjádřil se k problematice lídr kandidátky KDU-ČSL Jiří Kráčmar.

O podporu se budou 5. a 6. října ucházet kandidáti do lanškrounského zastupitelstva. Tak ať si vyberete takové, kteří Vás po volbách nezarmoutí.