LIBEREC – Sobota 15. 6. 2013 se zcela nečekaně stala pro nejmladší formaci, s názvem MIMONI, jedním z nejúspěšnějších soutěžních dní. Pro ně byl tento rok první soutěžní sezónou a hned poprvé získaly postup do finále Mistrovství ČR SUT. Mistrovská soutěž kategorie mini dětí se konala v Centru Babylon Liberec a byla spojena s mezinárodní soutěží Czech Open Championship Artistic Dance 2013. Již název napovídal, že je jednalo o soutěž s mezinárodní účastí.

Objektivitu soutěže zaručovala devítičlenná mezinárodní porota – Jaroslav Kuneš (CZ), Ing. Bohumil Černý (CZ), Stanislav Zíka (CZ), Jindřich Hes junior (CZ), Iveta Švancarová (CZ), Lenka Kratochvílová (CZ), Nils Håkan Carlzon (SWE), Edilio Pagano (IT), Sergey Ivanov (RUS). I přes zpoždění tanečníci zachovali klid a odtančili s plným nasazením. To přineslo nečekaný úspěch a již během chvíle se jim na prsou skvěly bronzové medaile.

To znamená, že se staly 2. VÍCEMISTRY ČR. Při první sloce písně Františka Škroupa (Kde domov můj) pak zvlhly oči téměř všem členům doprovodného fanclubu rodičů a prarodičů. Ten se zasloužil o mohutnou podporu malých tanečníků a vytvořil skvělou atmosféru, díky které se dětem vrátila pohoda a sebevědomí. Návštěva dětského Lunaparku pak byla jen již předem slíbenou třešničkou na dortu, která sice oddálila odjez domů, ale děti si ji jaksepatří užily.

Edita Šabatová