foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – Pomozte nám vypátrat drzého nenechavce, který cestoval bez jízdenky a navíc si s sebou při odchodu vzal kufr, který mu nepatřil.

Policisté z obvodního oddělení Česká Třebová se od začátku roku zabývají případem krádeže cestovního kufru a batohu s obsahem za více než 50 tisíc korun. Vše se odehrálo ve vlaku jedoucím z Prahy do Bohumína, kde si vlakvedoucí všiml „černého“ pasažéra, který neměl zakoupenou jízdenku a proto byl na nejbližší stanici Česká Třebová vyloučen z přepravy.

O několik desítek minut později jiná cestující ve vlaku zjistila, že ji po chvilkové nepřítomnosti chybí zavazadla. V cestovním kufru a batohu měla osobní i pracovní věci, včetně notebooku, to vše za více než 50 tisíc korun. Informaci o krádeži žena předala vlakvedoucímu, který si duchapřítomně vybavil, že zavazadla odpovídající popisu měl u sebe muž, kterého několik zastávek předtím vyloučil z dopravy. Vlakvedoucí okamžitě kontaktoval policii a pracovníky tamního nádraží, kde se rozjelo pátrání po podezřelém muži. S ohledem na časovou prodlevu se ho ale bohužel již vypátrat nepodařilo.

Za pomoci vlakvedoucího byl ale nenechavec vyhledán na kamerovém záznamu a tak známe alespoň jeho podobu. Muž byl v době činu zanedbaného vzhledu a není vyloučeno, že by se mohlo jednat o osobu bez domova, která tímto způsobem cestuje po republice.

Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo podezřelého muže vypátrat a proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Jestliže muže na fotografii poznáváte, nebo víte, kde se zdržuje, ozvěte se policistům na tísňovou linku 158, nebo přímo na služebnu policie v České Třebové 974 580 701.

por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje
16. května 2023