ČESKÁ TŘEBOVÁ – Sídliště na území města byla vybudována před několika desítkami let. Přibude ke stávajícím třem nové? Nebo dojde k přestavbě nějakého opuštěného průmyslového areálu na obytné prostory? Jakým způsobem chtějí strany a hnutí kandidující do zastupitelstva vyřešit problematiku chybějících bytů pro mladé, nám jejich představitelé prozradili v pořadí, jaké si pro volební klání vylosovali.

“Na výstavbu bytů pro mladé jsme připraveni. Vytipováváme oblasti, kde by výstavba mohla probíhat. Určitě by se dalo využít i brown field po bývalé Primoně v České Třebové,” sdělil OIK TV lídr kandidátky hnutí 27 statečných Václav Cempírek.

“Budování bytů pro mladé lidi, příprava vhodných pozemků pro rodinnou výstavbu – to je naše priorita číslo 1 a už teď máme připraveny konkrétní návrhy,” uvedla lídryně kandidátky KOALICE PRO ČESKOU TŘEBOVOU Magdaléna Peterková.

“V každém případě byty pro mladé jsou nutné. Musí se rozšířit kapacita sociálních služeb. Máme tady třeba v Bezděkově objekt firmy, která končí, nebo přemístila svůj provoz, a jako vzor si můžeme vzít Dlouhou Třebovou,” navrhl lídr kandidátky KSČM Miloslav Bednář.

“Po třech letech neúspěšného jednání s Ministerstvem pro místní rozvoj na uvolnění finančních prostředků stavění bytů pro mladé jsme se rozhodli a připravili jsme dva developerské projekty, které by měly být zahájeny v příštím roce,” řekl Jaroslav Zedník, kandidát Nestraníků.

“Toto je jedním z prioritních bodů našeho programu, chceme podpořit výstavbu malých bytů pro mladé tak, aby ti, kteří bydlí v současné době s rodiči, dosáhli i bez tržního nájemného na rozumné bydlení a mohli by se odstěhovat ne z města, ale zůstali nám ve městě,” vyslovil se lídr kandidátky České pirátské strany Jiří Ducháček.

“Je potřeba zabránit vylidňování města. To znamená nestavět pomníky pro politiky, ale třeba nabízet zasíťované pozemky pro rodinné domy a stavět byty, na které lidi budou mít,” vyjádřil své stanovisko lídr kandidátky ČSSD s nestraníky pro Českou Třebovou Dalibor Zelený.

“Řešení se určitě nějaké najít musí a myslím si, že tady řešení i nějaká jsou. Je to změna územního plánu a nalezení nějakého místa na výstavbu. Pak je tady další řešení a to jsou půdní vestavby na barácích, které jsou k tomu vhodné,” navrhl Lubomír Vašina, lídr kandidátky “TŘEBOVÁKŮ” PRO Zdraví a Sport.

“Aby se město mohlo rozvíjet, aby nabízelo služby pro občany, aby se nevylidňovalo, aby zkrátka mohlo se rozvíjet, tak potřebuje samozřejmě plánovanou výstavbu nejenom bytů, ale i rodinných domů a také revitalizaci i třeba sídlišť. To jsou všechno věci, které ODS chce řešit,” ujistil lídr kandidátky ODS Josef Kopecký.

V České Třebové jsme se zabývali tématy, která se podle nás před komunálními volbami často skloňují. O tom, kdo usedne na radnici rozhodneme 5. a 6. října. Tak šťastnou ruku!