Ústí nad Orlicí – V zasedací místnosti rady města se sešla pětice jubilantů, které spojuje rok narození 1936 a obdivuhodná chuť do života. Ke svým devadesátinám si z rukou zástupkyň sociálního odboru a starosty Petra Hájka převzali dárky i srdečné gratulace. „Přál jsem jim pevné zdraví. Oni vlastně všechno mají, mají svoji moudrost života a potřebují, aby byli zdraví,“ uvedl starosta města Petr Hájek.
Miroslav Carba, který kdysi zdolal Mont Blanc a prošel Alpy, stále aktivně řídí auto. Marie Přibylová dorazila na radnici na kole a dodnes cvičí v Sokole. Brněnský rodák Milan Suchý se s humorem sobě vlastním označil za místního přivandrovalce a zavzpomínal na cestování s manželkou po roce 1989. „Víc jak půl roku jsem prožil ve Vyšším Brodě v klášteře, kde jsme taky měli státní svatbu s ženou,“ prozradil jubilant Milan Suchý.
Milada Flekačová přinesla ukázat album s fotografiemi ze setkání spolužáků a přiznala, že stále ráda vaří i peče. „Vždycky jsem byla obklopená nějakým kolektivem. A zaplať pánbůh, měla jsem zdraví, narodily se mi zdravé děti i vnoučata,“ řekla jubilantka Milada Flekačová. Bývalá učitelka Bohuslava Hučková zase zavzpomínala na své první žáky. „V roce 1956 jsem měla 38 prvňáčků v jedné třídě, všechno jsem jim musela předepisovat do písanek a malovala jsem na tabuli,“ vyprávěla jubilantka Bohuslava Hučková. Všechny pak odzbrojila svým plánem dorazit na radnici znovu k oslavě stých narozenin.
Setkání prozradilo i recept na dlouhověkost. „Udržet se v pohybu nejenom fyzicky, ale i mentálně. Dnešní setkání bylo velice příjemné, milé a opravdu osobní,“ shrnul starosta Hájek. Jubilanti si ze setkání odnesli společnou fotografii i vědomí, že v Ústí nad Orlicí se na moudrost a životní zkušenosti nezapomíná.





